XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2024.

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Jest to Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Naszą modlitwą obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen i prześladowań. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

2. W dniu dzisiejszym na Mszę Świętą o godz. 11.00 w Bruskowie zapraszam dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00;    w Swołowie w sobotę o godz. 9.00; w Krzemienicy w sobotę Mszy Świętej nie będzie. Msza Święta w Gałęzinowie w niedzielę o godz. 12.30.

4. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc październik. Jest to czas poświęcony modlitwie różańcowej.    Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcam do wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństw.

5. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: w Bruskowie w środę i w czwartek; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 17.30 poprzedzone są Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie różańcowym Msza Święta o godz. 18.00. W tym tygodniu z racji I czwartku miesiąca wyjątkowo Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe    z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne zostanie odprawione po Mszy Świętej o godz. 18.00. W pozostałe dni nabożeństwa różańcowe będą prowadzone przez Róże Różańcowe w kościele w Bruskowie i Bierkowie o godz. 17.30, w Swołowie o godz. 18.00. W niedziele nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w Swołowie i w Bierkowie po Mszy Świętej, a w Bruskowie 30 minut przed Mszą Świętą.

6. Przypominam, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, połączonych z rozmyślaniem nad rozważanymi tajemnicami, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Zachęcam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Tych zaś, którym z różnych powodów trudno dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

7. Spowiedź Święta 30 minut przed nabożeństwem różańcowym.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek w Bruskowie o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej nabożeństwo różańcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W    piątek w Bierkowie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe połączone z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa oraz Msza Święta. W sobotę w Swołowie o godz. 9.00 Msza Święta, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe połączone z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi.

9. W czwartek odwiedzę wszystkich chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną.

10. W przyszła niedzielę w duchu odpowiedzialności za powołania, po Mszach Świętych swoimi ofiarami wesprzemy nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie. Nie możemy zapomnieć jak dobre i jakże potrzebne w dzisiejszych czasach jest to dzieło.

11. Jak co roku pragniemy jako wspólnota parafialna ofiarować Zgromadzeniu Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Słupsku plony ziemi.    Niech trud ciężkiej i ofiarnej pracy Rolników i Sadowników połączony zostanie z gestem miłosierdzia i bezinteresownej dobroci.

12. Sercem przepełnionym wdzięczności dziękuję za Wasze dobre serca i ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc potrzebującym , którzy ucierpieli w wyniku powodzi. Ofiary te zostały przekazane do Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej skąd trafią do naszych Braci i Sióstr, którzy tej pomocy potrzebują.

13. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary,    za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuje.

Wszystkim Kochanym Parafianom i Drogim Gościom na dzisiejszą niedzielę i cały nowy tydzień życzę obfitości łask Bożych i opieki Maryi Królowej Różańca Świętego, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia zapewniając o modlitewnej pamięci.