XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2024.

1. W dniu dzisiejszym po raz 24 obchodzimy Dzień Papieski. Jak co roku po Mszach Świętych zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

2. W dniu dzisiejszym na Mszę Świętą o godz. 11.00 do kościoła parafialnego w Bruskowie zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie przystąpili do tego sakramentu, a pragną go przyjąć i kroczyć drogą wiary. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 15.00 i 18.00;    w Krzemienicy w sobotę Msza Święta o godz. 16.30.

4. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: w Bruskowie w środę i w czwartek; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 17.30 poprzedzone są Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie różańcowym Msza Święta o godz. 18.00.    W pozostałe dni nabożeństwa różańcowe są prowadzone przez Róże Różańcowe w kościele w Bruskowie i Bierkowie o godz. 17.30 i w Swołowie o godz.18.00. W niedziele nabożeństwa różańcowe odprawiane są w Swołowie i w Bierkowie po Mszy Świętej, a w Bruskowie 30 minut przed Mszą Świętą.

5. Spowiedź Święta 30 minut przed nabożeństwem różańcowym.

6. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej. Otoczmy w tym dniu naszą modlitwą i życzliwością naszych nauczycieli i wychowawców. Prośmy dla żyjących o Boże Błogosławieństwo a dla zmarłych o dar i łaskę życia wiecznego.

7. We wtorek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Naszą serdeczną myślą i modlitwą otoczmy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego.

8. W piątek 18 października, w kalendarzu liturgicznym, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

9. W sobotę na godz. 11.00 do salki Betlejem znajdującej się przy plebanii zapraszam dzieci i młodzież, która chciałaby przez swój śpiew ubogacić Świętą Liturgie.

10. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Tydzień Misyjny. Modlić się będziemy w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosić będziemy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły, albo dotąd Boga nie poznały. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. Dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

11. Już niebawem miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci i modlitwie za naszych zmarłych. Zachęcam do podjęcia modlitwy i ofiary za swoich zmarłych i do składania wypominek. Przy wyjściu z kościoła ministranci będą rozdawać koperty z kartkami wypominkowymi. Proszę o ich zabranie ze sobą do domu i czytelne wypełnienie, wpisując imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Bardzo proszę, aby na kartce wypominkowej napisać miejscowość, w której wypominki będą wyczytywane podczas nabożeństwa za zmarłych.

12. Jak co roku pragniemy jako wspólnota parafialna ofiarować Zgromadzeniu Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Słupsku plony ziemi.    Niech trud ciężkiej i ofiarnej pracy Rolników i Sadowników połączony zostanie z gestem miłosierdzia i bezinteresownej dobroci.

13. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuje.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Hanna Piskorska, + Kazimierz Blicharski. Naszą zmarłą Siostrę i    zmarłego    Brata polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim Kochanym Parafianom i Drogim Gościom na dzisiejszą niedzielę i cały nowy tydzień życzę obfitości łask Bożych i opieki Maryi Królowej Różańca Świętego, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia zapewniając o modlitewnej pamięci.