Bierkowo, kościół pw. św. Józefa

Kościół został wybudowany w 1911 roku. Do tego czasu mieszkańcy Bierkowa należeli do parafii w56-690 Zębowie, czyli musieli pokonać trasę ok. 5 km. W 1895 r. powstała parafia w Bierkowie, która nie posiadała własnego kościoła. Dopiero w roku 1906 na zebraniu rady kościelnej i za przyzwoleniem rodziny von Zitzewitz i von Below, podjęto decyzję o budowie kościoła. Budynek został oddany do użytku w 1911 roku i uroczyście poświęcony pod przewodnictwem generalnego superintendenta (duchowny protestancki sprawujący nadzór nad pastorami z danego obszaru) dr. Büchsela ze Szczecina.
W 1924 roku kościół został przebudowany w stylu neoromańskim. Przed II Wojną Światową prawie wszyscy mieszkańcy byli wyznania protestanckiego. W 1925 r. mieszkał tylko jeden katolik. Kościół został ponownie poświęcony 18 listopada 1945 roku. Obecnie elewacja pomalowana jest na kolor jasnożółty. Wieża i dach pokryty jest czerwoną dachówką. Na wieży znajduje się dzwonnica i zegar. Przy kościele znajduje się głaz na którym umieszczono tablicę: „Bierkowo 1150 – 2011”.
Na podstawie http://www.regionslupski.pl/art-kosciol-w-bierkowie.html

Bierkowo