IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 21.04.2024.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w poniedziałek, wtorek, piątek i w sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz.16.30.

3. We wtorek, 23 kwietnia, przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej diecezji. Tego dnia swoimi modlitwami otoczmy naszą umiłowaną ojczyznę i naszą diecezje.

4. W środę na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne zapraszam młodzież naszej parafii przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.

5. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Tego dnia swoimi modlitwami otoczymy również Biskupa Krzysztofa Zadarko, który obchodzi 15 rocznicę święceń biskupich.

6. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

7. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. Spowiedź Święta 30 minut przed każdą Mszą Święta.

9. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Stanisław Krawczyk, + Rozalia Stępień, + Marianna Szczucińska, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na nowy tydzień wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom życzę obfitości łask Zmartwychwstałego Chrystusa i opieki Matki Najświętszej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.