XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2024.

1. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. Dzisiaj po Mszach Świętych z racji przeżywanego w tym tygodniu w czwartek wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30 i w niedzielę w Gałęzinowie o godz. 12.30.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek w Bruskowie o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W    piątek w Bierkowie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta o godz. 18.00. W sobotę w Bierkowie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i Msza Święta o godz. 18.00.

5. W czwartek odwiedzę wszystkich chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną.

6. Spowiedź Święta 30 minut przed Mszą Świętą.

7. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

8. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuję.

Kochanym Parafianom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzę radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół, a Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzę wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.