XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.10.2024.

1. Przeżywamy miesiąc październik. Jest to czas poświęcony modlitwie różańcowej.    Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Przypominam, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, połączonych z rozmyślaniem nad rozważanymi tajemnicami, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Zachęcam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Tych zaś, którym z różnych powodów trudno dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

2. W dniu dzisiejszym po Mszy Świętej swoimi ofiarami pragniemy wesprzeć nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie. Nie możemy zapomnieć jak dobre i jakże potrzebne w dzisiejszych czasach jest to dzieło. Za wszystkie złożone ofiary z całego serca dziękuję.

3. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: w Bruskowie w środę i w czwartek; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 17.30 poprzedzone są Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie różańcowym Msza Święta o godz. 18.00.    W pozostałe dni nabożeństwa różańcowe są prowadzone przez Róże Różańcowe w kościele w Bruskowie i Bierkowie o godz. 17.30 i w Swołowie o godz.18.00. W niedziele nabożeństwa różańcowe odprawiane są w Swołowie i w Bierkowie po Mszy Świętej, a w Bruskowie 30 minut przed Mszą Świętą.

4. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00;    w Krzemienicy w sobotę Mszy Świętej nie będzie.

5. Spowiedź Święta 30 minut przed nabożeństwem różańcowym.

6. W przyszłą niedzielę na    Mszę Świętą o godz. 11.00 do kościoła parafialnego w Bruskowie zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie przystąpili do tego sakramentu, a pragną go przyjąć i kroczyć drogą wiary. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.

7. W przyszłą niedzielę, 13 października, po raz 24 będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku po Mszach Świętych zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

8. Jak co roku pragniemy jako wspólnota parafialna ofiarować Zgromadzeniu Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Słupsku plony ziemi.    Niech trud ciężkiej i ofiarnej pracy Rolników i Sadowników połączony zostanie z gestem miłosierdzia i bezinteresownej dobroci.

9. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuje.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszedli do wieczności: + Stanisława Sikora, + Piotr Życzkowski, + Kazimierz Blicharski, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00 w Bruskowie. Naszą zmarłą Siostrę i    zmarłych    Braci polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim Kochanym Parafianom i Drogim Gościom na dzisiejszą niedzielę i cały nowy tydzień życzę obfitości łask Bożych i opieki Maryi Królowej Różańca Świętego, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia zapewniając o modlitewnej pamięci.