XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.07.2024.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz. 16.30.

3. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

4. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Spowiedź Święta 30 minut przed Mszą Świętą.

6. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

7. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Sercem przepełniony wdzięcznością dziękuję również za dbałość o kapliczki i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii. Dziękuje za ofiary składane na malowania naszego kościoła filialnego w Swołowie, te przekazywane indywidualnie jak i te wpłacane na konto parafialne.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE
Rafał Krystian Gaweł – kawaler
Sylwia Katarzyna Łukowicz – panna

Kochanym Parafianom i Drogim Gościom oraz odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzę wiele radości i pięknych chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół. Solenizantów i Jubilatów najbliższego tygodnia ogarniam serdeczną modlitwą i życzę im wszelkich Bożych darów.