29 NIEDZIELA ZWYKŁA 16.10.2022

1. W tym tygodniu w Kościele przypada wspomnienie: w poniedziałek – Św. Ignacego Antiocheńskiego – Biskupa i Męczennika; we wtorek – Św. Łukasza – Ewangelisty; w czwartek – Św. Jana Kantego – Prezbitera; w sobotę – Św. Jana Pawła II – Papieża.

2. Od tego roku nie ulegają zmianie godziny odprawiania Mszy Świętych. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

3. Spowiedź Święta w środę i czwartek w Bruskowie, oraz w piątek i sobotę w Bierkowie od godz. 17.00.

4. Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii w Bruskowie w środę i czwartek w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 17.30 poprzedzone są adoracją Najświętszego sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie różańcowym Msza Święta o godz. 18.00. W pozostałe dni nabożeństwa różańcowe prowadzone przez Róże Różańcowe w kościele w Bruskowie i Bierkowie o godz. 17.30.

5. W dniu dzisiejszym, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Również dzisiaj obchodzimy kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

6. W dniu dzisiejszym w Swołowie o godz. 18.00 i 30 października w Bruskowie o godz. 18.00 odbędzie się koncert organowy, na który bardzo serdecznie i gorąco zapraszam. Wstęp wolny.

7. W środę 19 października do kościoła parafialnego zapraszam na nabożeństwo różańcowe, Mszę Świętą i spotkanie formacyjne młodzież naszej parafii przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

8. W przyszłą niedzielę 23 października, podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym o godz. 11.00 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej.

9. Za tydzień, 23 października, przypada Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

10. Już niebawem miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci i modlitwie za naszych zmarłych. Zachęcam do podjęcia modlitwy i ofiary za swoich zmarłych i do składania wypominek. Przy wyjściu z kościoła ministranci będą rozdawać koperty z kartkami wypominkowymi. Proszę o ich zabranie ze sobą do domu i czytelne wypełnienie, wpisując imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Bardzo proszę, aby na kartce wypominkowej napisać miejscowość, w której wypominki będą wyczytywane podczas nabożeństwa za zmarłych.

11. Do nabycia jest prasa katolicka i kalendarze diecezjalne na 2023 rok.

12. Za każdy przejaw życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

13. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym parafianom i gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.