Ogłoszenia

                                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                             NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 09.04.2023

1. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

2. Msze Święte w Niedzielę Wielkanocy w naszym kościele parafialnym o godz. 6.00 rezurekcja oraz o godz. 11.00. Msza Święta w Swołowie o godz. 8.30 i w Bierkowie o godz. 9.45.

3. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna oktawę Paschy. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego obchodzi się jako uroczystości Pańskie. Z tego względu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Jutro – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – II dzień Świąt Wielkanocy. Msze Święte w naszym kościele parafialnym i kościołach filialnych w Swołowie i w Bierkowie według    porządku niedzielnego. Ofiary zebrane na tace zostaną przekazane na kształcenie w naszej diecezji oraz KUL.

5. Msze Święte w pozostałe dni tygodnia według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz.16.30.

6. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, która ma nas duchowo przygotować do święta Miłosierdzia Bożego. Nowennę będziemy odmawiać w kościele parafialnym środę po Mszy Świętej i w czwartek 15 minut przed Mszą Świętą, a w Bierkowie w piątek 15 minut przed Mszą Święta i w sobotę po Mszy Świętej.

7. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

8. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

9.    Przyszła niedziela, druga Wielkanocy, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tej racji o godz. 15.00 w kościele parafialnym odprawimy „Godzinę Miłosierdzia” wobec Najświętszego Sakramentu. Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym świętem Caritas i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Za tydzień po Mszach Świętych będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami Nadie, która choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Z każdym dniem obumierają jej najważniejsze mięśnie w tym te odpowiedzialne za jej oddychanie. Dzieciątko potrzebuje terapii genowej. Już dzisiaj pragnę podziękować za każde ofiary składane na ten cel i okazane serce.

10. Spowiedź Święta w tygodniu 30 minut przed każdą Mszą Święta.

11. Za tydzień w niedzielę na Mszę Święta o godz. 11.00 w Bruskowie zapraszam dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Podczas Mszy Świętej zostaną poświęcone dzieciom książeczki do nabożeństwa. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.

12. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, za życzenia złożone z okazji Wielkiego Czwartku i Świąt Wielkanocy, za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Sercem przepełniony wdzięcznością dziękuję również za dbałość o kapliczki i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii. Dziękuje mieszkańcom miejscowości należących do naszej parafii, Matkom Żywego Różańca za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu. Pragnę również bardzo serdecznie podziękować tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji i grób Pański. Słowa podziękowania kieruję również do tych wszystkich, którzy przez swoje zaangażowanie ubogacili liturgie Triduum Paschalnego: Chórowi Parafialnemu i Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękuję tym wszystkim którzy w ostatnim czasie byli dla mnie wielką pomocą i wsparciem. Niech Bóg wynagrodzi Wam stokrotnie Waszą dobroć. Dziękuję Wam Wszystkim moi Kochanym Parafianom za piękne świadectwo waszej wiary. Dziękuje za ofiary składane na malowania naszego kościoła parafialnego, te przekazywane indywidualnie jak i te wpłacane na konto parafialne.

Od pustego grobu wszystkim kochanym Parafianom i gościom pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia. Niech światło wielkanocnego poranka przenika całą Waszą codzienność i pozwala cieszyć się każdą chwilą. Niech Chrystus Zwycięzca śmierci obdarza siłą, zdrowiem i wszelkim błogosławieństwem. ALLELUJA!

Ks. Robert Gruszowski
Proboszcz