NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 02. 04. 2023.

1. Rozpoczynamy dzisiaj świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje ono wielkoczwartkową liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy 18 rocznicę odejścia do Domu Ojca Świętego Jana Pawła II. Zapraszam dzisiaj wszystkich na Apel Jasnogórski do naszego kościoła parafialnego na godz. 21.00. Niech będzie to dla nas czas modlitwy i wdzięczności za Jego pontyfikat. Zabierzmy ze sobą znicze które wyraża naszą wdzięczną pamięć.

3. We wtorek na godzinę 17.00 zapraszam do naszego kościoła parafialnego w Bruskowie wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu dekoracji Ciemnicy i Bożego Grobu.

4. W środę od godz. 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzę wszystkich chorych naszej parafii.

5. W środę od godz. 17.00 w naszym kościele parafialnym Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania dla tych wszystkich którzy z różnych przyczyn tego jeszcze nie uczynili. O godz. 18.00 Msza Święta.

6. W czwartek na godz.10.00 do kościoła parafialnego zapraszam na spotkanie wszystkich ministrantów naszej parafii.

TRIDUUM PASCHALNE w naszym kościele parafialnym

WIELKI CZWARTEK

Msza Wieczerzy Pańskiej, będzie sprawowana o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy wieczornej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza przechowania tzw. Ciemnicy. Możliwość adoracji do godz. 21.00. Zachęcam do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu w ołtarzu adoracji, łącząc się ze Zbawicielem w godzinie Jego konania w Ogrójcu.

WIELKI PIĄTEK

Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa oraz rozpoczęcie nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18. 00. Głównym momentem tej celebracji jest adoracja krzyża. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na chrześcijan w Ziemi Świętej i Bazylikę Grobu Bożego w Jerozolimie. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji tzw. Grobu Pańskiego. Możliwość adoracji do godz. 21. 00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

WIELKA SOBOTA

O godz. 11.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i możliwość nawiedzenia Grobu Pańskiego. Kościół będzie otwarty od godziny 8.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. To najbardziej uroczysta liturgia w roku, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszam wszystkich do licznego udziału w tej celebracji, którą rozpoczniemy przed kościołem od poświęcenia ognia i zapalenia paschału i podczas której odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna. Na tę liturgię proszę o przyniesienie świec paschalików.

Tradycyjne błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę w naszym kościele parafialnym w Bruskowie o godz.11.00. W miejscowościach należących do naszej parafii przy Krzyżach przydrożnych i kapliczkach i tak:

o godz. 8.30 Gac
o godz. 8.45 Swołowo
o godz. 9.00 Krzemienica
o godz. 9.15 Bruskowo Małe
o godz. 9.30 Wierzbięcin
o godz. 9.45 Wielichowo
o godz. 10.00 Gałęzinowo
o godz. 10.15 Bierkowo Osiedle
o godz. 10.30 Bierkowo
o godz. 11.00 Bruskowo

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

W niedzielę Zmartwychwstania od godz. 5.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza Święta rezurekcyjna w kościele parafialnym o godz. 6.00. Pozostałe Msze Święte: o godz. 8.30 Swołowo, o godz. 9.45 Bierkowo i o godz. 11.00 Bruskowo.

7. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Sercem przepełniony wdzięcznością dziękuję również za dbałość o kapliczki i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii. Dziękuję wszystkim Kochanym Parafianom za wspólnie razem przeżyty czas Rekolekcji Wielkopostnych. Za Wasz liczny udział i świadectwo Waszej wiary. Dziękuję za gościnę, posiłki i dary na wspólny stół, który dzieliłem z Księdzem Radosławem. Słowa podziękowania kieruję do młodzieży i wszystkich którzy zaangażowali się w nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które przeżyliśmy w naszej wspólnocie parafialnej idąc za Jezusem ulicami Bruskowa. Dziękuje mieszkańcom miejscowości należących do naszej parafii za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuje za ofiary składane na malowania naszego kościoła parafialnego, te przekazywane indywidualnie jak i te wpłacane na konto parafialne.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności sp. + Tomasz Guzek. Naszego zmarłego Brata polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Na Wielki Tydzień, tak bogaty w wydarzenia religijne i duchowe, życzę wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom wielu łask Bożych oraz owocnego przeżycia Triduum Paschalnego.