V NIEDZIELA WIELKANOCY – 28.04.2024.

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę, w czwartek o godz. 18.00 i w piątek o godz. 11.00 ; w Swołowie w piątek o godz. 9.45; w Bierkowie w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00, w piątek o godz. 8.30 i w sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz.16.30. W Gałęzinowie w niedzielę o godz. 12.30.

3. Jutro do kościoła parafialnego na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie formacyjne    młodzież naszej parafii przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

4. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszym kościele parafialnym w Bruskowie nabożeństwo majowe w tym tygodniu będzie odprawiane: każdego dnia o godz. 17.30, w piątek i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00; w Bierkowie każdego dnia o godz. 17.30, w piątek po Mszy Świętej o godz. 8.30 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.45. W Swołowie w piątek po Mszy Świętej o godz. 9.45 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz, 8.30. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

5. W czwartek 2 maja, obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a w środę wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

6. W piątek 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msza Święta w naszym kościele parafialnym w Bruskowie o godz. 11.00, a po niej nabożeństwo majowe z aktem oddania Polski pod opiekę Matki Najświętszej, naszej Pani i Królowej. W Bierkowie Msza Święta o godz. 8.30 i w Swołowie o godz. 9.45. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków żyjących w kraju i na emigracji.

7. W środę w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek w Bruskowie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i o godz. 18.00 Msza Święta. W sobotę w Bierkowie od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz.17.30 nabożeństwo majowe i o godz. 18.00 Msza Święta. Spowiedzi Święta od godz. 17.00.

9. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w czwartek 9 maja.

10. Za tydzień w poniedziałek 6 maja o godz. 17.00 w salce Betlejem przy plebanii, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Włoch. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Osoby zainteresowane wyjazdem, również zapraszam na to spotkanie.

11. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Słowa podziękowania kieruję do Pana Patryka Kozłowskiego i Państwa Sitarskich za pomoc w pracach przy domu parafialnym.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Marianna Szczucińska, + Zygmunt Forberg. Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na nowy tydzień wszystkim moim Kochanym Parafianom i Drogim Gościom życzę obfitości łask Zmartwychwstałego Chrystusa i opieki Matki Najświętszej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.