VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 05.05.2024.

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz.16.30.

3. W naszym kościele parafialnym w Bruskowie nabożeństwo majowe w tym tygodniu będzie odprawiane: każdego dnia o godz. 17.30, w środę i w czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00; w Bierkowie każdego dnia o godz. 17.30, w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.45; w Swołowie każdego dnia o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy Świętej o godz, 8.30. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

4. Od dzisiaj rozpoczynamy doroczne Dni modlitw o urodzaje. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

5. Jutro w poniedziałek 6 maja o godz. 17.00 w salce Betlejem przy plebanii, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Włoch. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Osoby zainteresowane wyjazdem, również zapraszam na to spotkanie.

6. We wtorek 7 maja o godz. 19.00 w kościele parafialnym spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

7. W środę 8 maja w Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski w kościele parafialny podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 zostaną poświęcone książeczki dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne dla dzieci i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

8. W czwartek 9 maja odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

9. W czwartek, 9 maja od godz. 16.00 w naszym kościele parafialnym Spowiedź Święta dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, świadków, rodziców i wszystkich chętnych. Po spowiedzi o godz. 18.00 Msza Święta z poświęceniem krzyży i nałożeniem ich kandydatom do bierzmowania przez rodziców. Po Mszy próba generalna przed bierzmowaniem z udziałem świadków i rodziców.

10. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, która przygotuje nas na przyjęcie darów Ducha Świętego w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

11. Spowiedź Święta 30 minut przed nabożeństwem majowym.

12. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

13. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.    Sercem przepełniony wdzięcznością dziękuję również za dbałość o kapliczki i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Marek Chinczewski. Naszego zmarłego Brata polecam Bożemu Miłosierdziu.

Na nowy tydzień wszystkim    moim Kochanym Parafianom i Drogim Gościom życzę obfitości łask Zmartwychwstałego Chrystusa i opieki Matki Najświętszej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.