XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.08.2024.

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników, szanujmy ich trud. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie we wtorek, w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz. 16.30.

3. We wtorek, 6 sierpnia, przypada doroczne święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

4. Spowiedź Święta 30 minut przed Mszą Świętą.

5. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

6. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuje.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Zbigniew Wiesław Biały – kawaler
Paulina Martyna Wójcik – panna

Kochanym Parafianom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym Drogim Gościom życzę radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół, a Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzę wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.