DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023

1. W dniu dzisiejszym w II Niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Zachęcam do uczestniczenia we Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej RORATAMI. W naszym kościele parafialnym w tym tygodniu Roraty będą odprawiane w środę i w czwartek o godz. 18.00, a w Bierkowie w piątek o godz. 18.00. Zgodnie z tradycją przynośmy ze sobą lampiony lub świece, a dzieci przynoszę również serduszka na których wypisują dobre uczynki.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00 i w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

4. Spowiedź Święta w Bruskowie w środę od godz. 17.30 i w czwartek od godz. 17.00, w Bierkowie w piątek od godz. 17.00 i w sobotę    od godz. 17.30.

5. Po Mszy Świętej można nabyć poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 20 zł.

6. W naszym kościele parafialnym znajduje się Kosz Miłosierdzia, który możemy wypełnić artykułami spożywczymi oraz chemicznymi. Kosz wystawiony będzie w naszym kościele do 17 grudnia. Złożone w nim dary trafią w formie paczek świątecznych do najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii.

7. W środę wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

8. W środę na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne do kościoła parafialnego zapraszam młodzież przygotowujące się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami. W tym miesiącu również w ramach formacji uczestniczyć będziemy w adwentowym czuwaniu młodych 15 grudnia w Słupsku. Zapisy młodzieży u Pani Aliny.

9. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

10. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z koronką do Miłosierdzia Bożego.

11.      W sobotę na godz. 11.00 do salki Betlejem znajdującej się przy plebanii zapraszam dzieci i młodzież, która chciałaby przez swój śpiew ubogacić Świętą Liturgie.

12. Za każdy przejaw życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Sercem przepełniony wdzięcznością dziękuję również za dbałość o kapliczki i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii.

13. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym Parafianom i Gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Piotr Malek; + Kazimiera Chmiel; + Władysław Andruch; + Leon Biarda. Zmarłych, którzy odeszli przed nami do Domu Ojca polecamy Bożemu Miłosierdziu.