XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2024.

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. Dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby. Dzisiejsze ofiary składane na tace przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie we wtorek, w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00;    w Krzemienicy w sobotę Msza Święta o godz. 16.30.

3. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: w Bruskowie we wtorek, w środę i w czwartek; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 17.30 poprzedzone są Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie różańcowym Msza Święta o godz. 18.00.    W pozostałe dni nabożeństwa różańcowe są prowadzone przez Róże Różańcowe w kościele w Bruskowie i Bierkowie o godz. 17.30 i w Swołowie o godz.18.00. W niedziele nabożeństwa różańcowe odprawiane są w Swołowie i w Bierkowie po Mszy Świętej, a w Bruskowie 30 minut przed Mszą Świętą. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać pod    zwykłymi warunkami odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza.

4. Spowiedź Święta 30 minut przed nabożeństwem różańcowym.

5. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszam do udziału we Mszy Świętej o godz. 18.00, która zostanie poprzedzona    Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30. Zachęcam również do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa naszego świętego papieża.

6. We wtorek na spotkanie zapraszam członków Parafialnej Rady Ekonomicznej. Spotkanie odbędzie się na plebanii o godz. 19.00. Ze względu na ważność poruszanych zagadnień proszę wszystkich członków Rady o liczne przybycie.

7. W piątek, 25 października, Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Koszalinie, który jest kościołem Biskupa diecezji i Matką wszystkich kościołów w diecezji. Niech ten dzień będzie dla nas szczególną okazją do wspólnej modlitwy w intencji naszych biskupów, kapłanów oraz całej wspólnoty diecezjalnej.

8. W sobotę na godz. 11.00 do salki Betlejem znajdującej się przy plebanii zapraszam dzieci i młodzież, która chciałaby przez swój śpiew ubogacić Świętą Liturgie.

9. Zwracam się z serdeczną prośbą do Kochanych Parafian o pomoc w uporządkowaniu terenu przy koście parafialnym. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w jesiennych porządkach zapraszam w sobotę na godzinę 12.00.

10. Za tydzień w niedzielę 27 października    w naszej Wspólnocie Parafialnej będziemy gościli Siostrę Celinę z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi z Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Siostra przybliży nam tematykę Apostolatu    Pielgrzymującej Matki Bożej , który jest metodą pastoralną wyrosłą z potrzeb czasu, włączoną w duszpasterstwo Kościoła i oddziałującą na życie współczesnych ludzi.

11. Za tydzień w niedziele, podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym o godz. 11.00 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej.

12. Za tydzień w nocy z 26 na 27 (z soboty na niedzielę), przechodzimy z czasu letniego na czas zimowy. W związku z tym cofamy zegarki o godzinę. Przypominam że mimo zmiany czasu nie ulegają zmianie godziny sprawowania Mszy Świętych. One pozostają niezmienne.

13. Już niebawem miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci i modlitwie za naszych zmarłych. Zachęcam do podjęcia modlitwy i ofiary za swoich zmarłych i do składania wypominek. Przy wyjściu z kościoła ministranci będą rozdawać koperty z kartkami wypominkowymi. Proszę o ich zabranie ze sobą do domu i czytelne wypełnienie, wpisując imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Bardzo proszę, aby na kartce wypominkowej napisać miejscowość, w której wypominki będą wyczytywane podczas nabożeństwa za zmarłych.

14. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuje.

Wszystkim Kochanym Parafianom i Drogim Gościom na dzisiejszą niedzielę i cały nowy tydzień życzę obfitości łask Bożych i opieki Maryi Królowej Różańca Świętego, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia zapewniając o modlitewnej pamięci.