33 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2022

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który w tym roku poświęcony jest pomocy chrześcijanom na Ukrainie. Nasza modlitwa, a także pomoc materialna jest konkretnym darem miłosierdzia oraz wyrazem solidarności z umęczonym narodem ukraińskim.

2. W tym tygodniu w Kościele przypada wspomnienie: w środę – Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia; w czwartek – Św. Elżbiety Węgierskiej – Zakonnicy; w piątek – Bł. Karoliny Kózkówny – Dziewicy i Męczennicy.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

4.    Spowiedź Święta w środę i czwartek w Bruskowie, oraz w piątek i sobotę w Bierkowie od godz. 17.00.

5. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych, które w naszej parafii w tym tygodniu będą odprawiane : w Bruskowie w środę i czwartek, w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 17.30. Nabożeństwo za zmarłych poprzedzone jest adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie Msza Święta o godz. 18.00. W niedziele za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się 15 min. przed każdą Mszą Świętą.

6. W środę na godzinę 19.00 zapraszam na spotkanie w Domu Parafialnym Rade Parafialną i tych którzy pragną zaangażować się w życie naszej parafii.

7. W piątek na godz. 19.00 do Domu Parafialnego zapraszam na spotkanie nasz chór parafialny.

8. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej racji po Mszy Świętej o godz. 11.00 w kościele parafialnym przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

9. Do nabycia jest prasa katolicka i kalendarze diecezjalne na 2023 rok.

10. Za każdy przejaw życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Sercem przepełniony wdzięcznością dziękuję również za dbałość o kapliczki i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii.

11. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym parafianom i gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.