XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11.2023

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich, który ustanowił Papież Franciszek w listopadzie 2016 roku na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00 i w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

3. Spowiedź Święta w Bruskowie w środę i w czwartek od godz. 17.00, w Bierkowie w piątek i w sobotę    od godz. 17.00.

4. Przez cały listopad modlimy się za naszych zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych, które w tym tygodniu w naszej parafii będą odprawiane: w Bruskowie w środę i czwartek, w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 17.30. Nabożeństwo za zmarłych poprzedzone jest adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie Msza Święta o godz. 18.00. W niedziele za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się 15 min. przed każdą Mszą Świętą.

5. W środę, w liturgii przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Osobom zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, pani Irenie, panu Krzysztofowi i Tomaszowi, chórowi i scholi już dzisiaj składam serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzę obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

6. W sobotę na godz. 11.00 do kościoła parafialnego w Bruskowie zapraszam dzieci i młodzież, która chciałaby przez swój śpiew ubogacić Świętą Liturgie.

7. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej racji po Mszy Świętej o godz. 11.00 w kościele parafialnym przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

8. Za tydzień w niedzielę na Mszę Świętą o godz. 11.00 w Bruskowie zapraszam dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.

9. Za każdy przejaw życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom na dzisiejszą niedzielę i cały nowy tydzień życzę obfitości łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zapewniając o modlitewnej pamięci.