Ogłoszenia

                                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                                                 31 NIEDZIELA ZWYKŁA 30.10.2022

1.    W tym tygodniu w Kościele przypada wspomnienie: we wtorek – Wszystkich Świętych; w środę – Wszystkich Wiernych Zmarłych; w piątek – Św. Karola Boromeusza – Biskupa.

2. W dniu dzisiejszym w kościele parafialnym w Bruskowie o godz. 18.00 odbędzie się koncert organowy, na który bardzo serdecznie i gorąco zapraszam. Wstęp wolny.

3. Od tego roku nie ulegają zmianie godziny odprawiania Mszy Świętych. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

4.    Spowiedź Święta w środę i czwartek w Bruskowie, oraz w piątek i sobotę w Bierkowie od godz. 17.00.

5. We wtorek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. Msze Święte w tym dniu sprawowane będą według porządku niedzielnego. W Swołowie o godz. 8.30; w Bierkowie o godz. 9.45 i Bruskowie o godz.11.00. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 na cmentarzu w Bruskowie rozpocznie się procesja za zmarłych.

6. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia  Msza Święta w kościele parafialnym w Bruskowie o godz. 18.00. Po Mszy Świętej na cmentarzu w Bruskowie modlić się będziemy za zmarłych. Naszej modlitwie towarzyszyć będzie Słupska Grupa Śpiewacza. Niech będzie to dla nas czas modlitwy i zadumy    nad życiem i przemijaniem. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych.

7. Dnia 3 listopada w czwartek o godz. 15.00 na cmentarzu ewangelickim    w Swołowie odbędzie się modlitwa ekumeniczna za zmarłych, na którą bardzo serdecznie zapraszam.

8. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go tylko za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc naszym bliskim zmarłym w osiągnięciu nieba.

9. Poczynając od 2 listopada, przez cały listopad będziemy modlić się za naszych zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych, które w naszej parafii będą odprawiane : w Bruskowie w środę i czwartek, w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 17.30. Nabożeństwo za zmarłych poprzedzone zostanie adoracją Najświętszego sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie Msza Święta o godz. 18.00. W niedziele za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy 15 min. przed każdą Mszą Świętą.

10. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Święta w Bruskowie czwartek o godz. 18.00, po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W piątek i sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Bierkowie od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00.

11. W czwartek z posługą sakramentalną odwiedzę chorych w Bierkowie, a w sobotę w Bruskowie.

12. Dzieci które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych bardzo proszę, aby na następną niedzielę przyniosły ze sobą do kościoła swoje wyklejanki różańcowe.

13. W miesiącu listopadzie zachęcam do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych zmarłych i do składania wypominek. Przy wyjściu z kościoła ministranci będą rozdawać koperty z kartkami wypominkowymi. Proszę o ich zabranie ze sobą do domu i czytelne wypełnienie, wpisując imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Bardzo proszę, aby na kartce wypominkowej napisać miejscowość, w której wypominki będą wyczytywane podczas nabożeństwa za zmarłych.

14. Do nabycia jest prasa katolicka i kalendarze diecezjalne na 2023 rok.

15. Za każdy przejaw życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

16. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym parafianom i gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.

Ks. Robert Gruszowski
Proboszcz