32 NIEDZIELA ZWYKŁA 06.11.2022

1.    W tym tygodniu w Kościele przypada wspomnienie: w środę – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w czwartek – Św. Leona Wielkiego – Papieża i Doktora Kościoła; w piątek – Św. Marcina z Tours – Biskupa; w sobotę – Św. Jozafata – Biskupa i Męczennika.

2. Od tego roku nie ulegają zmianie godziny odprawiania Mszy Świętych. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w sobotę o godz. 18.00. W piątek Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego: Swołowo o godz. 8.30, Bierkowo o godz. 9.45, Bruskowo o godz. 11.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

3.    Spowiedź Święta w środę i czwartek w Bruskowie, oraz w sobotę w Bierkowie od godz. 17.00.

4. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go tylko za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc naszym bliskim zmarłym w osiągnięciu nieba.

5. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych, które w naszej parafii w tym tygodniu będą odprawiane : w Bruskowie w środę i czwartek, w Bierkowie w sobotę o godz. 17.30. Nabożeństwo za zmarłych poprzedzone jest adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie Msza Święta o godz. 18.00. W piątek i w niedziele za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy 15 min. przed każdą Mszą Świętą.

6. W piątek, 11 listopada przypada 104 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. To nasze Narodowe Święto Niepodległości. Będziemy modlić się w tym dniu w intencji naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków podczas Mszy Świętych, które tego dnia sprawowane będą w naszej parafii według porządku niedzielnego. Dzięki dyspensie udzielonej przez Księdza Biskupa tego dnia możemy spożywać pokarmy mięsne.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

8. Do nabycia jest prasa katolicka i kalendarze diecezjalne na 2023 rok.

9. Za każdy przejaw życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Sercem przepełniony wdzięcznością dziękuję również za dbałość o kapliczki i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii.

10. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym parafianom i gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.