IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 30.04.2023.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Jutro rozpoczynamy maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszym kościele parafialnym w Bruskowie nabożeństwo majowe w tym tygodniu będzie odprawiane: każdego dnia o godz. 17.30, w środę i niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00;w Bierkowie każdego dnia o godz. 17.30, w środę po Mszy Świętej o godz. 8.30 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.45. W Swołowie w środę po Mszy Świętej o godz. 9.45 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz, 8.30. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę o godz. 11.00 i w czwartek o godz. 18.00; w Swołowie w środę o godz. 9.45; w Bierkowie w środę o godz. 8.30, w piątek i w sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz.16.30.

4. We wtorek 2 maja, obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a w środę wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

5. W środę 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msza Święta w naszym kościele parafialnym w Bruskowie o godz. 11.00, a po niej nabożeństwo majowe z aktem oddania Polski pod opiekę Matki Najświętszej, naszej Pani i Królowej. W Bierkowie Msza Święta o godz. 8.30 i w Swołowie o godz. 9.45. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków żyjących w kraju i na emigracji.

6. Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów zostanie odprawiona 3 maja o godz. 19.00 w kościele Mariackim w Słupsku. Wszystkich maturzystów naszej parafii zachęcam do wzięcia udziału w tej Mszy świętej i wspólnej modlitwy o światło Ducha Świętego.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek w Bruskowie o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, o godz.18.00 Msza Święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W    piątek w Bierkowie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta. W sobotę w Bierkowie od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz.17.30 nabożeństwo majowe i o godz. 18.00 Msza Święta. Okazja do Spowiedzi Świętej 30 minut przed Mszą Święta.

8. W sobotę od godz. 11.00 odwiedzę wszystkich chorych z Bierkowa i Bruskowa z posługą sakramentalną.

9. Spowiedź Święta 30 minut przed każdą Mszą Święta.

10. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Dziękuje za ofiary składane na malowania naszego kościoła parafialnego, te przekazywane indywidualnie jak i te wpłacane na konto parafialne.

Na nowy tydzień wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę obfitości łask Zmartwychwstałego Chrystusa i opieki Matki Najświętszej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.
ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Mateusz Jasiński – kawaler