30 NIEDZIELA ZWYKŁA 23.10.2022

1.    W tym tygodniu w Kościele przypada wspomnienie: we wtorek – Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Koszalinie; w piątek – Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Misyjną, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

3. Również dzisiaj podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym o godz. 11.00 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej.

4. Od tego roku nie ulegają zmianie godziny odprawiania Mszy Świętych. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

5. Spowiedź Święta w środę i czwartek w Bruskowie, oraz w piątek i sobotę w Bierkowie od godz. 17.00.

6. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii w Bruskowie w środę i czwartek w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 17.30 poprzedzone są adoracją Najświętszego sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie różańcowym Msza Święta o godz. 18.00. W pozostałe dni nabożeństwa różańcowe prowadzone przez Róże Różańcowe w kościele w Bruskowie i Bierkowie o godz. 17.30.

7. Podczas zbiórki z okazji Dnia Papieskiego nasza wspólnota parafialna wsparła Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ofiarą 1050 złotych. Z całego serca dziękuję za złożone ofiary.

8. Słowa podziękowania i wdzięczności pragnę również przekazać od kapłanów i alumnów naszego WSD w Koszalinie, za modlitwę i złożone ofiary podczas przeprowadzonej zbiórki. Na cel WSD w Koszalinie zebrano ofiarę w wysokości 2108,02 złotych.

9. W przyszłą niedzielę 30 października w Bruskowie o godz. 18.00 odbędzie się koncert organowy, na który bardzo serdecznie i gorąco zapraszam. Wstęp wolny.

10. Dzieci które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych bardzo proszę, aby na następną niedzielę przyniosły ze sobą do kościoła swoje wyklejanki różańcowe.

11. Już niebawem miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci i modlitwie za naszych zmarłych. Zachęcam do podjęcia modlitwy i ofiary za swoich zmarłych i do składania wypominek. Przy wyjściu z kościoła ministranci będą rozdawać koperty z kartkami wypominkowymi. Proszę o ich zabranie ze sobą do domu i czytelne wypełnienie, wpisując imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Bardzo proszę, aby na kartce wypominkowej napisać miejscowość, w której wypominki będą wyczytywane podczas nabożeństwa za zmarłych.

12. Do nabycia jest prasa katolicka i kalendarze diecezjalne na 2023 rok.

13. Za każdy przejaw życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Dzięki Waszej ofiarności zostało zakupione nowe oświetlenie w prezbiterium w kościele w Swołowie i nagłośnienie zewnętrzne wraz z mikrofonem bezprzewodowym w kościele w Bruskowie.

14. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym parafianom i gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.