PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022

1. Dzisiejszą pierwszą niedzielą nowego roku liturgicznego rozpoczynamy Adwent. Adwent to czas oczekiwanie na przyjście Pana. Dołóżmy wszelkich starań żeby nie był to tylko czas oczekiwania na kolejne święta Bożego Narodzenia w naszym życiu, ale czas na przygotowanie naszych serca na to żeby Chrystus narodził się w nas.    Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.W okresie Adwentu uczestniczyć będziemy w Mszach Świętych wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwanych roratach. Do licznego udziału w roratach, celebrowanych w naszej parafii zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

2. W tym tygodniu w Kościele przypada wspomnienie: w środę – Św. Andrzeja – Apostoła; w sobotę – Św. Franciszka Ksawerego – Prezbitera.

3. Od dzisiejszej niedzieli do środy przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej czas świętych rekolekcji. Rekolekcje adwentowe poprowadzi Ojciec Władysław Surdyka. Zaplanujmy tak ten święty czas rekolekcji parafialnych, żebyśmy jak najliczniej i jak najowocniej przeżyli w naszej wspólnocie ten dany nam czas łaski.

4. Od dzisiaj po Mszy Świętej można nabyć poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 8 zł i duże w cenie 20 zł.

5. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Swołowie w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 17.00; w Bierkowie    w poniedziałek, wtorek, środę, piątek i w sobotę o godz. 18.00; w Bruskowie w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 19.00 i w czwartek o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

6.    Spowiedź Święta w tym tygodniu w czasie rekolekcji podczas każdej Mszy Świętej i w czwartek w Bruskowie od godz. 17.30, oraz w piątek i w sobotę w Bierkowie od godz. 17.00.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek w Bruskowie o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.    W piątek i w sobotę w Bierkowie od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 18.00 Msza Święta.

8. W czwartek w Bierkowie i w sobotę w Bruskowie odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

9. W tym tygodniu nie będzie spotkania z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież w ramach formacji uczestniczy w rekolekcjach adwentowych. Również w ramach formacji w tym miesiącu uczestniczyć będziemy w adwentowym czuwaniu młodych 10 grudnia w Słupsku. Zapisy młodzieży na wyjazd u Pani Aliny do przyszłej niedzieli.

10. Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w wielką zbiórkę na rzecz hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań w Gdyni. Listę potrzebnych darów znajdziemy na plakacie. Dary te możemy przynosić do domu parafialnego.

11. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się w naszej wspólnocie parafialnej peregrynacja Piety Pani Skrzatuskiej.

12. Za tydzień, 4 grudnia, w II Niedzielę Adwentu, już po raz 23. będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

13. Do nabycia jest prasa katolicka i kalendarze diecezjalne na 2023 rok.

14. Za każdy przejaw życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Sercem przepełniony wdzięcznością dziękuję również za dbałość o kapliczki i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii.

15. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym parafianom i gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Andrzej Chinczewski; + Dorota Socha. Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.