CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023

1.     Wielki Post, który obecnie przeżywamy, jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem.

2. Od przyszłej niedzieli przeżywać będziemy w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Wielkopostne. Jest to czas szczególnej łaski i wyjątkowa okazja do nawrócenia i odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Zaplanujmy tak ten czas, abyśmy przeżyli go jak najowocniej.

3. Jutro w kościele przeżywać będziemy Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Pragnę wszystkich kochanych parafian i gości zaprosić do udziału w Uroczystości odpustowej w Sanktuarium św. Józefa w Słupsku, która odbędzie się w poniedziałek 20 marca o godz. 18.00. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Edward Dajczak który zawierzy św. Józefowi miasto Słupsk, okolicę i całą Diecezję Koszalińsko – Kołobrzeską.

4. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 9.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz.16.30.

5. W środę na Mszę Święta i spotkanie formacyjne zapraszam młodzież naszej parafii przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

6. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

7. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. W tym świętym czasie łaski i naszego nawrócenia zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszej parafii odprawiamy w piątek w Bierkowie o godz. 17.30 i w Bruskowie o godz. 18.30,    oraz w Gorzkich Żalach, odprawianych w każdą niedzielę w Swołowie 15 minut przed Mszą Świętą, w Bierkowie po Mszy Świętej i w Bruskowie 15 minut przed Mszą Świętą.

9. Przypominam, że za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tego skarbca łaski, byśmy mogli coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.

10. Spowiedź Święta w tygodniu 30 minut przed każdą Mszą Święta.

11. W sobotę, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W czasie Mszy Świętej, która zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Bruskowie o godz. 9.00 przeżywać będziemy Dzień Świętości Życia. Zapraszam do uczestnictwa w tej uroczystości, jak również do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

12. Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich kochanych parafian o pomoc w uporządkowaniu terenu przy kościele. W sobotę na godz. 11.00 zapraszam    wszystkich chętnych, dzieci, młodzież i dorosłych.

13. Za tydzień w niedzielę na Mszę Święta o godz. 11.00 w Bruskowie zapraszam dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.

14. Jak każdego roku dokonując rozliczeń podatkowych mamy możliwość przekazania 1,5 % podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy składają deklaracje podatkowe o przekazanie 1,5 % podatku na prowadzone przez Caritas naszej diecezji dzieła które wspierają: samotne matki, kobiety w kryzysowych sytuacjach, seniorów, osoby terminalnie chore, niepełnosprawnych, dzieci i młodzież.

15. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

16. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła. Wszystkim życzę wszelkich łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom składam najlepsze życzenia.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Kazimierz Szczuciński. Zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…