Ogłoszenia

                                           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                           JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20.11.2022

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Dzisiejsza uroczystość jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

2. Dzisiaj w kościele parafialnym po Mszy Świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu w Kościele przypada wspomnienie: w poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; we wtorek Św. Cecylii – Dziewicy i Męczennicy; w czwartek – Świętych Męczenników Andrzeja Dung – Lac – Prezbitera i Towarzyszy.

4. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

5.    Spowiedź Święta w środę i czwartek w Bruskowie, oraz w piątek i sobotę w Bierkowie od godz. 17.00.

6. W ostatnich dniach listopada zapraszam do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, które w naszej parafii w tym tygodniu będą odprawiane: w Bruskowie w środę i czwartek, w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 17.30. Nabożeństwo za zmarłych poprzedzone jest adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie Msza Święta o godz. 18.00.

7. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów i w pamiątce Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę, 27 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas rekolekcjami parafialnymi, które poprowadzi dla naszej wspólnoty parafialnej Ojciec Władysław Curdyka. Zaplanujmy tak ten święty czas rekolekcji parafialnych, żebyśmy jak najliczniej i jak najowocniej przeżyli w naszej wspólnocie ten dany nam czas łaski.

8. Za tydzień, w pierwszą niedzielę Adwentu, podczas każdej Mszy Świętej poświęcimy opłatki wigilijne, które będą do nabycia przez cały okres Adwent.

9. Również od następnego tygodnia ruszy w naszej parafii adwentowa akcja Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, której nieodłącznym elementem jest świeca, którą zapalimy na naszych wigilijnych stołach.

10. Do nabycia jest prasa katolicka i kalendarze diecezjalne na 2023 rok.

11. Za każdy przejaw życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Sercem przepełniony wdzięcznością dziękuję również za dbałość o kapliczki i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii.

12. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym parafianom i gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.

Ks. Robert Gruszowski
Proboszcz