TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2022

1. W liturgii Kościoła 3 niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. W tym tygodniu w Kościele przypada wspomnienie: we wtorek – Św. Łucji – Dziewicy i Męczennicy; w środę    – Św. Jana od Krzyża – Prezbitera i Doktora Kościoła.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 16.00. W Krzemienicy w sobotę o godz. 15.00.

4. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

5. W tym tygodniu razem z Maryją, która jest Przewodniczką po naszych adwentowych drogach, będziemy w czasie rorat modlić się za rodziny naszej Parafii. W naszym kościele parafialnym Roraty są odprawiane w środę i w czwartek o godz. 18.00, a w Bierkowie w piątek o godz. 18.00. Zgodnie z tradycją przynośmy ze sobą lampiony lub świece, a dzieci przynoszę również serduszka na których wypisują dobre uczynki.

6. We wtorek wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

7. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

8. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

9. Trwając w oczekiwaniu na przyjście Pana, zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania. Spowiedź Święta w naszym kościele parafialnym w środę 30 minut przed Mszą Świętą i w czwartek od godz. 17.00, a w Bierkowie w piątek od godziny 17.00.

10. Od soboty rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.

11. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.

12. Po Mszy Świętej można nabyć poświęcone opłatki.
13. Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w wielką zbiórkę na rzecz hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań w Gdyni. Listę potrzebnych darów znajdziemy na plakacie. Dary te możemy przynosić do domu parafialnego.

14. Do nabycia jest prasa katolicka i kalendarze diecezjalne na 2023 rok.

15. W dniach od 9.06. – 17.06.2023 organizujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. W programie również: Plitvickie Jeziora, Medjugorie, Mostar, Dubrownik, Wodospady Kravica, Neum, Split. Koszt wyjazdu to 1.500 zł + 450 € . Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

16. W dniach od 17.07. – 28.07.2023 organizujemy również z naszej parafii wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Hiszpanii w miejscowości Lloret de Mar. W programie wycieczki: Barcelona, Tossa de Mar, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.200 zł i 490 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

17. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Słowa podziękowania sercem przepełnionym wdzięcznością    kieruję do tych wszystkich parafian, którzy zaangażowali się i byli dla mnie wsparciem w czasie rekolekcji, peregrynacji Piety Pani Skrzatuskiej i odpustu parafialnego. Bardzo Dziękuje.

18. Kochanym Parafianom i Gościom na radosne przygotowanie do spotkania z przychodzącym Panem życzę wszelkich łask Bożych i opieki Maryi naszej adwentowej Przewodniczki. Niech radość w Panu będzie naszym udziałem. Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia składam najlepsze życzenia z darem modlitwy.    Wszystkim życzę dobrej i błogosławionej niedzieli i tygodnia obfitującego w Boże Łaski. Szczęść Boże.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Francesco Iranca- kawaler