DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2022

1. W dniu dzisiejszym w II Niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

2. W tym tygodniu w Kościele przypada wspomnienie: w środę – Św. Ambrożego – Biskupa i Doktora Kościoła; w czwartek – Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny

3. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii peregrynacje Piety Pani Skrzetuskiej. Plan peregrynacji jest następujący:

Gałęzinowo – od godz. 16.00 nabożeństwo i o godz. 17.00 Msza Święta
Krzenienieca – od godz. 19.00 nabożeństwo i o godz. 20.00 Msza Święta

Swołowo – od godz. 17.30 nabożeństwo i o godz. 19.00 Msza Święta

Bierkowo – od godz. 17.30 nabożeństwo i o godz. 19.00 Msza Święta

Bruskowo – od godz. 17.00 nabożeństwo i o godz. 18.00 Msza Święta

4. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Zachęcam do uczestniczenia we Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej RORATAMI. W naszym kościele parafialnym w tym tygodniu Roraty są odprawiane środę, o godz. 18.00, a w Bierkowie w piątek o godz. 18.00. Zgodnie z tradycją przynośmy ze sobą lampiony lub świece, a dzieci przynoszę również serduszka na których wypisują dobre uczynki.

5. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w poniedziałek w Gałęzinowie o godz. 17.00 i w Krzemienicy o godz. 20.00 i w sobotę o godz. 16.30; w Swołowie we wtorek o godz. 19.00; w Bierkowie w środę o godz. 19.00 i w piątek i w sobotę o godz. 18.00; w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00.

6. W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Msza Święta odpustowa w naszym kościele parafialnym o godz. 18.00.

7. Po Mszy Świętej można nabyć poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 8 zł i duże w cenie 20 zł.

8. Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w wielką zbiórkę na rzecz hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań w Gdyni. Listę potrzebnych darów znajdziemy na plakacie. Dary te możemy przynosić do domu parafialnego.

9. Do nabycia jest prasa katolicka i kalendarze diecezjalne na 2023 rok.

10. Za każdy przejaw życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Sercem przepełniony wdzięcznością dziękuję również za dbałość o kapliczki i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii.

11. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym parafianom i gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.