DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.01.2023

1. W Kościele przeżywamy okres zwykły. Pan Jezus wkracza w codzienność naszego życia. Pamiętajmy, że tylko On jest dawcą prawdziwego pokoju i przebaczenia. Wzbudźmy w sobie szczerą intencję spotkania z Nim we wspólnocie, w modlitwie, w słuchaniu słowa i łamaniu chleba.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 9.00. W Bierkowie w piątek o godz. 9.00 i w sobotę o godz. 18.00. W Krzemienicy w sobotę o godz. 16.30.

3. W dniu dzisiejszym zapraszam na wspólne kolędowania i spotkanie przy wspólnym stole mieszkańców Bierkowa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 w świetlicy w Bierkowie. Za tydzień 22 stycznia na wspólne kolędowanie zapraszam mieszkańców Bruskowa. Spotkanie odbędzie się o godz. 15.00 w sali Betlejem prze Domu Parafialnym w Bruskowie.

4. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwaną kolędą. W tym tygodniu odwiedzę mieszkańców:

Poniedziałek -    Gałęzinowo od godz. 16.00
– blok nr 115 i 117
Sobota -    Bierkowo Osiedle od godz. 9.00
– blok nr 118

5. We wtorek w Kościele przeżywać będziemy Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł II powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”.

6. W dniach od 18 – 25 stycznia przeżywać będziemy w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

7. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem za ich miłość będzie nasze dobre słowo, modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

8. W sobotę 21 stycznia o godz. 11.00 w Swołowie, odbędzie się uroczyste przekazanie remizy i samochodu gaśniczego dla OSP i naszej społeczności. Do udziału w tym wydarzenia serdecznie zapraszam mieszkańców Swołowa.

9. W dniach od 9.06. – 17.06.2023 organizujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. W programie również: Plitvickie Jeziora, Medjugorie, Mostar, Dubrownik, Wodospady Kravica, Neum, Split. Koszt wyjazdu to 1.500 zł + 450 € . Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

10. W dniach od 17.07. – 28.07.2023 organizujemy również z naszej parafii wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Hiszpanii w miejscowości Lloret de Mar. W programie wycieczki: Barcelona, Tossa de Mar, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.200 zł i 490 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

11. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

12. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym Parafianom i Gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.