TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2023

1.      W bezpośredniej bliskości Bożego Narodzenia przeżywamy w dniu dzisiejszym Niedzielę Słowa Bożego. Śpiewając kolędy i adorując Syna Bożego w grocie betlejemskiej rozważaliśmy misterium odwiecznego „Słowa, które stało się ciałem, i zamieszkało między nami”. W trzecią niedzielę roku liturgicznego jesteśmy wezwani przez papieża Franciszka do wspólnego uwielbienia Ojca Niebieskiego za Słowo Boże, które od Niego pochodzi i jest obecne w Piśmie świętym Starego i Nowego Testamentu. Każdej niedzieli – a nawet każdego dnia – możemy podczas liturgii Eucharystii usłyszeć: co Bóg do nas mówi, co nam objawia, czego wymaga, dokąd prowadzi.

2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!”.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 9.00. W Bierkowie w piątek o godz. 9.00 i w sobotę o godz. 18.00. W Krzemienicy w sobotę o godz. 16.30.

4. W dniu dzisiejszym zapraszam na wspólne kolędowania i spotkanie przy wspólnym stole mieszkańców Bruskowa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 w sali Betlejem przy Domu Parafialnym w Bruskowie.

5. W czwartek, 26 stycznia, w Kościele będziemy obchodzili Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy Boga, abyśmy potrafili patrzeć na siebie wzajemnie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

6. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwaną kolędą. W tym tygodniu odwiedzę mieszkańców:

Poniedziałek -    Bierkowo od godz. 16.00

– Aleja Lipowa
– ul. Spacerowa
– ul. Kontenerowa

7. W dniach od 9.06. – 17.06.2023 organizujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. W programie również: Plitvickie Jeziora, Medjugorie, Mostar, Dubrownik, Wodospady Kravica, Neum, Split. Koszt wyjazdu to 1.500 zł + 450 € . Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

8. W dniach od 17.07. – 28.07.2023 organizujemy również z naszej parafii wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Hiszpanii w miejscowości Lloret de Mar. W programie