XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29.10.2023

1.    We wtorek kończy się miesiąc październik, poświęcony modlitwie różańcowej. Dziękuje tym wszystkim, którzy w kościołach naszej parafii trwali każdego dnia na modlitwie. Słowa podziękowania kieruję do Róż Różańcowych za codzienne zaangażowanie się w nabożeństwa różańcowe.

2. Mimo zmiany czasu nie ulegają zmianie godziny odprawiania Mszy Świętych. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Swołowie w środę o godz. 8.30; w Bruskowie w środę o godz. 11.00 i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w środę o godz. 9.45, w piątek i w sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30. W Gałęzinowie w niedzielę o godz. 12.30.

3.    Spowiedź Święta w czwartek od godz. 17.30 w Bruskowie, oraz w piątek i sobotę w Bierkowie od godz. 17.00.

4. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. Msze Święte w tym dniu sprawowane będą według porządku niedzielnego. W Swołowie o godz. 8.30; w Bierkowie o godz. 9.45 i Bruskowie o godz.11.00. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 na cmentarzu w Bruskowie rozpocznie się procesja za zmarłych.

5. W czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia  Msza Święta w kościele parafialnym w Bruskowie o godz. 18.00. Po Mszy Świętej na cmentarzu w Bruskowie modlić się będziemy za zmarłych. Niech będzie to dla nas czas modlitwy i zadumy    nad życiem i przemijaniem. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych. Proszę o przyniesienie na nabożeństwo zniczy.

6. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go tylko za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc naszym bliskim zmarłym w osiągnięciu nieba.

7. Poczynając od 2 listopada, przez cały listopad będziemy modlić się za naszych zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych, które w naszej parafii będą odprawiane: w Bruskowie w środę i czwartek, w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 17.30. Nabożeństwo za zmarłych poprzedzone zostanie adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie Msza Święta o godz. 18.00. W niedziele za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy 15 min. przed każdą Mszą Świętą.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza Święta w Bruskowie o godz. 18.00. Tego dnia    z racji wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek i sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Bierkowie od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00.

9. W tym miesiącu z posługą sakramentalną odwiedzę chorych naszej parafii wyjątkowo nie tradycyjnie w czwartek lecz w piątek.

10. W miesiącu listopadzie zachęcam do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych zmarłych i do składania wypominek. Przy wyjściu z kościoła ministranci będą rozdawać koperty z kartkami wypominkowymi. Proszę o ich zabranie ze sobą do domu i czytelne wypełnienie, wpisując imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Bardzo proszę, aby na kartce wypominkowej napisać miejscowość, w której wypominki będą wyczytywane podczas nabożeństwa za zmarłych.

11. W sobotę na godz. 11.00 do salki Betlejem znajdującej się przy plebanii zapraszam dzieci i młodzież, która chciałaby przez swój śpiew ubogacić Świętą Liturgie.

12. Za każdy przejaw życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Słowa podziękowania i serdecznej wdzięczności kieruję do tych wszystkich, którzy w sobotę w odpowiedzi na moją prośbę, poświęcili swój czas na grabienie liści przy kościele parafialnym i na cmentarzu. Z waszą obecność, trud i zaangażowanie z całego serca dziękuję.

Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom na dzisiejszą niedzielę i cały nowy tydzień życzę obfitości łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zapewniając o modlitewnej pamięci.