XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023.

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – dla wielu to ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00; w    Swołowie w sobotę o godz. 14.00; w sobotę w Krzemienicy Mszy Świętej nie będzie.

3. Spowiedź Święta 30 minut przed Mszą Świętą.

4. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.    W    piątek w Bierkowie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Msza Święta. W sobotę w Bierkowie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i Msza Święta.

6.    W piątek      przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

7. Dnia 01.09.2023 przy plebanii odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszam.

7. Zapraszamy wszystkich Kochanych Parafian i Drogich Gości na tegoroczne obchody Gminnego Święta Plonów, które odbędzie się w sobotę 2 września 2023 r. Rozpoczęcie o godz. 14.00  Uroczystą Mszą Świętą Dziękczynną w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Swołowie. Święto Plonów to dziękczynienie składane Bogu i ludziom za plony, radość z owoców ziemi, pracy rąk ludzkich oraz szacunek dla tradycji i chleba, a także okazja do wyrażenia wdzięczności dla ciężkiej pracy rolników.

8. W przyszłą niedzielę, już ostatnią niedzielę wakacji w kościele parafialnym podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 modlić się będziemy o Boże Błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego. W czasie Mszy Świętej poświęcone zostaną tornistry i przybory szkolne dzieciom klas I. Na to poświęcenie zapraszam również dzieci ze starszych klas, które pragną zaprosić Pana Jezusa, aby On towarzyszył im w czasie rozpoczynającego się roku szkolno – katechetycznego.

8. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuje.

Wszystkim Kochanym Parafianom i Drogim Gościom na dzisiejszą niedzielę i nowy tydzień życzę pogody ducha i obfitości łask Bożych. Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia otaczam modlitewną pamięcią.