XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023.

1. Wakacje, urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

2. Dzisiejsza niedziela to już ostatnia niedziela wakacji. Dzisiaj w kościele parafialnym podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 modlić się będziemy o Boże Błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego. W czasie Mszy Świętej poświęcone zostaną tornistry i przybory szkolne dzieciom klas I. Na to poświęcenie zapraszam również dzieci ze starszych klas, które pragną zaprosić Pana Jezusa, aby On towarzyszył im w czasie rozpoczynającego się roku szkolno – katechetycznego.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00; w sobotę w Krzemienicy Mszy Świętej nie będzie.

4. Spowiedź Święta 30 minut przed Mszą Świętą.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W czwartek w Bruskowie o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

6. W czwartek odwiedzę wszystkich chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną.

7. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. W piątek 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że my też jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Podczas Mszy Świętej w Bierkowie dokonamy błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

9. W przyszłą niedzielę 10 września, spod Sanktuarium św. Józefa przy ul. Szczecińskiej w Słupsku wyruszy 11 Marsz dla Jezusa. Rozpoczęcie o godz. 13.00 Mszą Świętą sprawowaną pod przewodnictwem JE. Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Z całego serca zapraszam do wzięcia udziału w tym pięknym wydarzeniu i do publicznego wyznania naszej wiary.

10. W niedzielę, 17 września, Diecezjalne Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Bolesnej, Pani Skrzatuskiej. Już dzisiaj gorąco zachęcam do udziału w diecezjalnych, skrzatuskich uroczystościach. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się po Mszy Świętej.

11. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę, 10 września, będą przeznaczone na potrzeby diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

12. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuje.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Grzegorz Paweł Jakubczyk – kawaler
Aleksandra Barbara Ostrowska – wdowa

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, obfitującego w łaski Miłosiernego Jezusa, a Solenizantów i Jubilatów najbliższego tygodnia powierzam matczynej opiece Maryi.