XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023.

1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.

2. We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Bierkowie o godz. 9.30; w Swołowie o godz. 11.00; w Bruskowie o godz. 12.30. Po Mszach Świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca z tej uroczystości przeznaczona jest jako tzw. Cathedraticum na utrzymanie kościoła katedralnego w Koszalinie. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu. Dzień ten obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

3. W pozostałe dni Msze Święte według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz. 16.30.

4. Spowiedź Święta 30 minut przed Mszą Świętą.

5. Przewodniczący KEP Arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował, aby dzień 15 sierpnia był w tym roku obchodzony w Kościele w Polsce, jako Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią, która zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów euro. Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński prosi, aby w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym w Słowenii.

6. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

7. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. Zachęcam Rodziny i Małżonków do wzięcia udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin na Górze    Chełmskiej, która odbędzie się 15.08.2023r. Tematem pielgrzymki jest – „Świętość w Rodzinie. Przykład Rodziny Ulmów”. Plan pielgrzymki: o godz. 11.00 – Różaniec, o godz. 12.00 – Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po Eucharystii gra terenowa dla rodzin, zabawy dla dzieci i mała gastronomia.

9. Policjanci z Wydziałów Prewencji ostrzegają przed oszustwami metodą „na pracownika socjalnego“, „na policjanta”, „na wnuczka” czy też „na pracownika banku”. Przypominamy, że funkcjonariusze nigdy nie angażują osób postronnych do udziału w policyjnych akcjach i nie odbierają pieniędzy w celu ich zabezpieczenia. W przypadku otrzymania takiego telefonu należy się od razu rozłączyć i natychmiast zawiadomić o tym Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

10. Dnia 01.09.2023 przy plebanii odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszam.

11. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

12. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuje.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Paweł Włodzimierz Grzybek – kawaler
Klaudia Beata Dróżdż – panna

Drogim parafianom i miłym gościom życzę dobrego i błogosławionego tygodnia, a solenizantów i jubilatów najbliższego tygodnia polecam orędownictwu Matki Bożej Wniebowziętej.