II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2024

1. W Kościele przeżywamy okres zwykły. Pan Jezus wkracza w codzienność naszego życia. Pamiętajmy, że tylko On jest dawcą prawdziwego pokoju i przebaczenia. Wzbudźmy w sobie szczerą intencję spotkania z Nim we wspólnocie, w modlitwie, w słuchaniu słowa i łamaniu chleba.

2.    Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku:    w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 9.00; w Bierkowie w piątek o godz. 9.00 i w sobotę o godz. 18.00. W Krzemienicy w sobotę Msza Święta o godz. 16.30.

3. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwaną kolędą. W tym tygodniu odwiedzę mieszkańców:

Poniedziałek -    Bierkowo od godz. 16.00
– ul. Grodzka od strony Słupska do Państwa Maleńczyk i Państwa Kęska

Wtorek – Bierkowo od godz. 16.00
– ul. Grodzka od Państwa Równickich do Państwa Szerszeń

Środa – Bierkowo od godz. 16.00
– ul. Grodzka od Państwa Fedorowicz do końca ul. Grodzkiej

Czwartek -    Bierkowo od godz. 16.00
– ul. Słoneczna
– ul. Różana
– ul. Jarzębinowa
– ul. Krótka
– ul. Strumykowa
– ul. Pogodna

Piątek – Bierkowo od godz. 16.00
– ul. Dębowa
– ul. Sportowa
– ul. Polna

Sobota -    Bierkowo od godz. 9.00
– Aleja Lipowa
– ul. Spacerowa

4. Jutro, 15 stycznia w Sanktuarium Św. Józefa Oblubieńca NMP w Słupsku odbędzie się peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. Mszy Świętej o godz. 18.30 będzie przewodniczył Ks. Biskup Krzysztof Zadarko. Po Mszy Świętej czuwanie modlitewne przy relikwiach do godz. 21.00. Rodziny naszej parafii gorąco zachęcam do udziału w tym wydarzeniu.

5. W dniach od 18 – 25 stycznia przeżywać będziemy w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

6. W środę 17 stycznia w Kościele przeżywać będziemy Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Św. Jan Paweł II powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”.

7. Wójt Gminy Redzikowo, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Redzikowo oraz Sołtys i Rada Sołectwa Bruskowo Wielkie zapraszają na inauguracje działalności Centrum Aktywności Lokalnej w Bruskowie Wielkim po generalnym remoncie obiektu, która odbędzie się w piątek 19 stycznia o godz. 17.00.

8. W sobotę na godz. 10.30 do salki Betlejem znajdującej się przy plebanii w Bruskowie    zapraszam schole parafialną jak również dzieci i młodzież, która chciałaby przez swój śpiew ubogacić Świętą Liturgie.

9. Za tydzień w trzecią niedzielę roku liturgicznego jesteśmy wezwani przez papieża Franciszka do wspólnego uwielbienia Ojca Niebieskiego za Słowo Boże, które od Niego pochodzi i jest obecne w Piśmie świętym Starego i Nowego Testamentu. Każdej niedzieli – a nawet każdego dnia – możemy podczas liturgii Eucharystii usłyszeć: co Bóg do nas mówi, co nam objawia, czego wymaga, dokąd prowadzi.

10. W przyszła niedzielę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem za ich miłość będzie nasze dobre słowo, modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

11. Już w dniu dzisiejszym pragnę gorąco i serdecznie zaprosić na wspólne kolędowania i spotkanie przy wspólnym stole mieszkańców Bruskowa. Spotkanie odbędzie się 28 stycznia o godz. 15.00 w sali Betlejem prze Domu Parafialnym w Bruskowie.

12. W dniach od 6.06. – 15.06.2024 organizujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Włoch. W programie: Florencja, Asyż, Rzym, Neapol, Monte Sant’Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto, Wenecja, Burano . Koszt wyjazdu to 1.800 zł i 630 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

13. W dniach od 03.07. – 15.07.2024 organizujemy również z naszej parafii wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży na Sycylii.    W programie wycieczki: Rzym, Teormina, Etna, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.400 zł i 570 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

14. W dniach od 18.07. – 29.07.2024 tak jak ostatnio organizujemy z naszej parafii również wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Hiszpanii w miejscowości Lloret de Mar. W programie wycieczki: Barcelona, Tossa de Mar, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.400 zł i 510 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

15. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie z całego serca dziękuje.

W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Domu Ojca: + Jadwiga Michalik; + Przemysław Czapiewski. Naszych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim moim Kochanym Parafianom i Drogim Gościom na dzisiejszą niedzielę i cały nowy tydzień życzę pogody ducha oraz obfitości łask Bożych. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składam najlepsze życzenia zapewniając o modlitewnej pamięci.