III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2024

1. W bezpośredniej bliskości Bożego Narodzenia przeżywamy w dniu dzisiejszym Niedzielę Słowa Bożego. Śpiewając kolędy i adorując Syna Bożego w grocie betlejemskiej rozważaliśmy misterium odwiecznego „Słowa, które stało się ciałem, i zamieszkało między nami”. W trzecią niedzielę roku liturgicznego jesteśmy wezwani przez papieża Franciszka do wspólnego uwielbienia Ojca Niebieskiego za Słowo Boże, które od Niego pochodzi i jest obecne w Piśmie świętym Starego i Nowego Testamentu. Każdej niedzieli – a nawet każdego dnia – możemy podczas liturgii Eucharystii usłyszeć: co Bóg do nas mówi, co nam objawia, czego wymaga, dokąd prowadzi.

2.    W dni dzisiejszym, przypada Dzień Babci, a jutro w poniedziałek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem za ich miłość będzie nasze dobre słowo, modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

3. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy o słowach Pana Jezusa: „chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!”.

4. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku:    w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 9.00; w Bierkowie w piątek o godz. 9.00 i w sobotę o godz. 18.00. W Krzemienicy w sobotę Msza Święta o godz. 16.30.

5. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwaną kolędą. W tym tygodniu odwiedzę mieszkańców:

Poniedziałek -    Bierkowo od godz. 16.00
– ul. Bursztynowa
– ul. Bukowa
– ul. Kwiatowa
– ul. Wrzosowa
– ul. Grabowa
– ul. Spokojna

Wtorek – Bierkowo od godz. 16.00
– ul. Kościelna
– ul. Cicha
– ul. Leśna

Środa – Bierkowo od godz. 16.00
– ul. Leśna od stawu do ul. Grodzkiej

Czwartek -    Bruskowo od godz. 16.00
– od Państwa Michalik do starej poczty

Piątek – Bruskowo od godz. 16.00
– od plebanii do Państwa Włoch
– od Państwa Madajczyk do Państwa Hajkowskich

Sobota -    Bruskowo od godz. 9.00
– od Państwa Jabłońskich, wokół stawu, Państwo Czapiewscy i Państwo Socha i ul. Kościelna

6. W sobotę na godz. 10.30 do kościoła parafialnego w Bruskowie zapraszam dzieci i młodzież, która chciałaby przez swój śpiew ubogacić Świętą Liturgie.

7. W przyszłą niedziele 28 stycznia, gorąco i serdecznie zapraszam na wspólne kolędowania i spotkanie przy wspólnym stole mieszkańców Bruskowa. Spotkanie odbędzie się    o godz. 15.00 w sali Betlejem przy Domu Parafialnym w Bruskowie.

8. W dniach od 6.06. – 15.06.2024 organizujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Włoch. W programie: Florencja, Asyż, Rzym, Neapol, Monte Sant’Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto, Wenecja, Burano . Koszt wyjazdu to 1.800 zł i 630 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

9. W dniach od 03.07. – 15.07.2024 organizujemy również z naszej parafii wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży na Sycylii.    W programie wycieczki: Rzym, Teormina, Etna, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.400 zł i 570 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

10. W dniach od 18.07. – 29.07.2024 tak jak ostatnio organizujemy z naszej parafii również wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Hiszpanii w miejscowości Lloret de Mar. W programie wycieczki: Barcelona, Tossa de Mar, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.400 zł i 510 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

11. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie z całego serca dziękuje.

12. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym Parafianom i Drogim Gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.