IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2024

1. Dzisiejsza ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Naszą modlitwą wspierajmy wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze.

2. W dniu dzisiejszym, gorąco i serdecznie zapraszam na wspólne kolędowania i spotkanie przy wspólnym stole mieszkańców Bruskowa. Spotkanie odbędzie się    o godz. 15.00 w sali Betlejem przy Domu Parafialnym w Bruskowie.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku:    w Bruskowie w środę, w czwartek i w piątek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek Mszy Świętej nie będzie. W sobotę w Bierkowie Msza Święta wyjątkowo o godz. 17.00. W Krzemienicy w sobotę Msza Święta, również wyjątkowo w tym tygodniu o godz. 16.00.

4.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek w Bruskowie o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W    piątek również w Bruskowie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z Koronką do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta o godz. 18.00. W sobotę w Bierkowie od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.00 Msza Święta.

5. We wtorek na godzinę 17.00 do kościoła parafialnego zapraszam wszystkich chętnych, którzy pragną mi pomóc w rozbiórce dekoracji świątecznej i sprzątaniu kościoła.

6. W czwartek odwiedzę wszystkich chorych w parafii z posługą sakramentalną.

7. W piątek 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msza Święta z błogosławieniem świec w kościele parafialnym w Bruskowie o godz. 18.00. Pamiętajmy w tym dniu o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.

8. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia św. Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, na zakończenie Mszy Świętej w Bierkowie pobłogosławię świece oraz udzielę wiernym specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

9. W naszej wspólnocie parafialnej zakończyła się wizyta duszpasterska. Sercem przepełnionym wdzięcznością dziękuję Wam Kochani Parafianie za ten wspólnie przeżyty czas. Dziękuję Wam za otwarcie drzwi Waszych domów, za wspólną modlitwę, za rozmowy dotyczące życia waszych rodzin i całej naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję za Waszą życzliwość, otwartość i chęć współpracy w budowaniu naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję również za wszelkie złożone ofiary. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły uczestniczyć w wyznaczonym terminie w wizycie duszpasterskiej, a pragną to uczynić proszę do wtorku o indywidualny kontakt osobisty lub telefoniczny w celu umówienia wizyty kolędowej.

10. W dniach 23-25.02.2024 r. w Publicznym Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Duninowie odbędą się rekolekcje dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Już dzisiaj zwracam się z prośbą do młodzieży naszej parafii przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, aby tak zorganizowała swój czas, żeby mogła uczestniczyć w tych rekolekcjach. O szczegółach rekolekcji poinformuję młodzież i ich rodziców na spotkaniu, które odbędzie się w pierwszą środę 14 lutego w Środę Popielcową po zakończeniu ferii zimowych.

11. W dniach od 6.06. – 15.06.2024 organizujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Włoch. W programie: Florencja, Asyż, Rzym, Neapol, Monte Sant’Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto, Wenecja, Burano . Koszt wyjazdu to 1.800 zł i 630 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

12. W dniach od 03.07. – 15.07.2024 organizujemy również z naszej parafii wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży na Sycylii.    W programie wycieczki: Rzym, Teormina, Etna, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.400 zł i 570 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

13. W dniach od 18.07. – 29.07.2024 tak jak ostatnio organizujemy z naszej parafii również wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Hiszpanii w miejscowości Lloret de Mar. W programie wycieczki: Barcelona, Tossa de Mar, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.400 zł i 510 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

14. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie z całego serca dziękuje.

15. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym Parafianom i Drogim Gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.