WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 12.05.2024.

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie we wtorek, środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz. 16.30.

3. W naszym kościele parafialnym w Bruskowie nabożeństwo majowe w tym tygodniu będzie odprawiane: każdego dnia o godz. 17.30, w środę i w czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00; w Bierkowie każdego dnia o godz. 17.30, w piątek i w sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.45; w Swołowie każdego dnia o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy Świętej o godz, 8.30. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

4. W miniony piątek rozpoczęliśmy nowennę do Ducha Świętego, która przygotuje nas na przyjęcie darów Ducha Świętego w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

5. W poniedziałek o godz. 18.00 w kościele parafialnym spotkanie ministrantów naszej parafii. Obecność obowiązkowa.

6. W poniedziałek o godz. 19.00 w kościele parafialnym spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

7. We wtorek, 14 maja, o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński podczas Mszy Świętej udzieli młodzieży naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania. Bierzmowanie jest ważnym i podniosłym wydarzeniem w życiu parafii, dlatego na tę uroczystość zapraszam wszystkich, którzy chcą we wspólnocie modlić się w intencji bierzmowanej młodzieży.

8. W przyszłą niedzielę, 19 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy tegoroczny okres wielkanocny. W związku z tym przypominam, że pozostały jeszcze dwa tygodnie na wypełnienie przykazania kościelnego „o Komunii wielkanocnej”.

9. Spowiedź Święta 30 minut przed nabożeństwem majowym.

10. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.    Sercem przepełniony wdzięcznością dziękuję również za dbałość o kapliczki i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii.

Wszystkim    moim Kochanym Parafianom i Drogim Gościom, Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.