PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –                                                                                             18.02.2024

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia chciejmy nasze życie powierzyć Chrystusowi, by wśród pokus i trudności odnaleźć wartość naszej wiary, która przynosi nam usprawiedliwienie.

2. Przyszła niedziela w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy o godz. 16.30.

4. W tym świętym czasie łaski i naszego nawrócenia zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszej parafii odprawiamy w piątek w Bierkowie o godz. 17.30 i w Bruskowie o godz. 18.30,    oraz w Gorzkich Żalach, odprawianych w każdą niedzielę w Swołowie 15 minut przed Mszą Świętą, w Bierkowie po Mszy Świętej i w Bruskowie 15 minut przed Mszą Świętą. Przypominam, że za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tego skarbca łaski, byśmy mogli coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.

5. Spowiedź Święta w tygodniu 30 minut przed każdą Mszą Święta.

6. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

7. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. W sobotę o godz. 10.30 w kościele parafialnym spotkanie scholi.

9. W dniach 23-25.02.2024 r. od godz. 17.00 w Publicznym Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Duninowie odbędą się rekolekcje dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W ramach formacji, również młodzież naszej parafii weźmie udział w tych rekolekcjach. Otoczmy naszą młodzież modlitwą, aby otwarta na Dary Ducha Świętego jak najowocniej przeżyła te rekolekcje. Rodziców młodzieży proszę o przywiezienie swoich dzieci do Duninowa w piątek przed godz. 17.00.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej w kościele parafialnym spotkanie z pielgrzymami udającymi się w dniach od 6.06. – 15.06.2024 na pielgrzymkę do Włoch. Podczas spotkania dokonamy wpłaty zaliczki w wysokości 1.800 zł. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc! Osoby zainteresowane wyjazdem serdecznie zapraszam na to spotkanie.

11. Jak każdego roku dokonując rozliczeń podatkowych mamy możliwość przekazania 1,5 % podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracam się zatem z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy składają deklaracje podatkowe o przekazanie 1,5 % podatku na prowadzone przez Caritas naszej diecezji dzieła które wspierają: samotne matki, kobiety w kryzysowych sytuacjach, seniorów, osoby terminalnie chore, niepełnosprawnych, dzieci i młodzież.

12. „Fundacja SMS z NIEBA wraz ze Wspólnotą św. Pawła działającą w Szkole Nowej Ewangelizacji, zaprasza na jednodniowe rekolekcje na hali w Koszalinie. Poprowadzi je świecki ewangelizator, rekolekcjonista, autor wielu książek i artykułów w Gościu Niedzielnym – p. Marcin Jakimowicz. Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku. Obecnie zapisy odbywają się tylko dla osób z naszej diecezji. Dnia 25 lutego otworzymy zapisy dla osób spoza diecezji. Liczba miejsc na hali jest ograniczona. Bezpłatne vouchery na rekolekcje są do odebrania w zakrystii naszej parafii. Aby uzyskać bilet, należy zarejestrować voucher na stronie internetowej  www.Usprawiedliwieni2103.pl”

13. Od Środy Popielcowej w naszym kościele parafialnym pojawił się Kosz Miłosierdzia, który możemy wypełnić artykułami spożywczymi oraz chemicznymi. Kosz wystawiony będzie w naszym kościele parafialnym do Niedzieli Palmowej. Złożone w nim dary trafią jako nasz dar do najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii.

14. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

15. Kochanym Parafianom i Miłym Gościom życzę wytrwałości w wypełnianiu Wielkopostnych postanowień, a na nowy tydzień pogody ducha, obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składam najlepsze życzenia zapewniając o modlitewnej pamięci.

16. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Grażyna Bajor. Polecajmy naszą zmarłą Siostrę Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…