III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.03.2024

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa Bożego. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy o godz. 16.30.

3. W poniedziałek 4 marca 2024 roku mija 1 rocznica ingresu bp. Zbigniewa Zielińskiego do kościoła katedralnego pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie. Biskup Zbigniew Zieliński 2 lutego 2023 roku, po przyjęciu przez papieża rezygnacji biskupa Edwarda Dajczaka, objął kanonicznie urząd biskupa diecezjalnego. Ingres do katedry pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie odbył się 4 marca 2023 roku, a dzień później do bazyliki konkatedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Biskupa i całej naszej diecezji.

4. W środę na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne zapraszam młodzież naszej parafii przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W czwartek w Bruskowie o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne do godz. 21.00.

6. W czwartek odwiedzę wszystkich chorych w parafii z posługą sakramentalną.

7. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

8. W tym świętym czasie łaski i naszego nawrócenia zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszej parafii odprawiamy w piątek w Bierkowie o godz. 17.30 i w Bruskowie o godz. 18.30,    oraz w Gorzkich Żalach, odprawianych w każdą niedzielę w Swołowie 15 minut przed Mszą Świętą, w Bierkowie po Mszy Świętej i w Bruskowie 15 minut przed Mszą Świętą.

9. Przypominam, że za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tego skarbca łaski, byśmy mogli coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.

10. Zapraszam młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w Wielkopostnym Czuwaniu Młodych pod hasłem Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Spotkanie odbędzie się 8 marca o godz. 19.00 w Słupsku.

11. W piątek 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

12. Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy od 17 marca czyli od V Niedzieli Wielkiego Postu. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Dawid Andryszczak, kapelan naszego szpitala w Słupsku. Już dzisiaj tak zaplanujmy nasz czas, abyśmy jak najliczniej i jak najowocniej przeżyli ten dany nam czas łaski.

13. Spowiedź Święta w tygodniu 30 minut przed każdą Mszą Święta.

14. Wielki Post to czas refleksji i dzielenia się z innymi. Od Środy Popielcowej w naszym kościele parafialnym pojawił się Kosz Miłosierdzia, który możemy wypełnić artykułami spożywczymi oraz chemicznymi. Kosz wystawiony będzie w naszym kościele parafialnym do Niedzieli Palmowej. Złożone w nim dary trafią jako nasz dar do najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii.

15. Jak każdego roku dokonując rozliczeń podatkowych mamy możliwość przekazania 1,5 % podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracam się zatem z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy składają deklaracje podatkowe o przekazanie 1,5 % podatku na prowadzone przez Caritas naszej diecezji dzieła które wspierają: samotne matki, kobiety w kryzysowych sytuacjach, seniorów, osoby terminalnie chore, niepełnosprawnych, dzieci i młodzież.

16. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

17. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła. Wszystkim życzę wszelkich łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom składam najlepsze życzenia.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Witold Krzeszowski, + Mirosław Lickiewicz, + Kazimierz Gruszewski. Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Maciej Michał Miecznikowski – kawaler
Aleksandra Edyta Kuźmińska – panna