Ogłoszenia

                                                                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                                                           XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2024.

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

2.  W dniu dzisiejszym, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w poniedziałek, w środę i w czwartek; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

4. Jutro w poniedziałek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.    To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Msza Święta tego dnia w kościele parafialnym w Bruskowie o godz. 18.00.

5. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w tym tygodniu w naszym kościele parafialnym w poniedziałek, w środę i w czwartek o godz. 17.30, a w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 17.30. Nabożeństwa czerwcowe poprzedzone są Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.    Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.

6. W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane w tym dniu na tacę tzw. Świętopietrze będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

7. W sobotę, 29 czerwca Pani Sołtys Bruskowa Wielkiego, Rada Sołecka i Koło Gospodyń zaprasza na Festyn Rodzinny, który rozpocznie się o godz. 15.00 przy kompleksie sportowym w Bruskowie Wielkim.

8. Spowiedź Święta 30 minut przed nabożeństwem.

9. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Dziękuje za ofiary składane na malowania naszego kościoła filialnego w Swołowie, te przekazywane indywidualnie jak i te wpłacane na konto parafialne.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE
Rafał Krystian Gaweł – kawaler
Sylwia Katarzyna Łukowicz – panna

Rozpoczął się czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Uczniom, nauczycielom, katechetom i wychowawcom oraz wszystkim, którzy będą wypoczywać na urlopach życzę bezpiecznych i ubogacających dni. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składam najlepsze życzenia.

Ks. Robert Gruszowski
Proboszcz