IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024.

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2.  Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu.

3. W minioną niedzielę przeżywaliśmy w naszej Parafii Uroczystość I Komunii Świętej, a w czwartek Rocznicę I Komunii Świętej. Dzieci klas III przyjmujące po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej jak i dzieci z klas IV, które obchodziły rocznicę I Komunii Świętej polecam modlitwie wiernych i życzę im, aby pozostały zawsze wierne Chrystusowi.

4. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Mszy Święte nie będzie.

5. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w tym tygodniu w naszym kościele parafialnym w środę o godz. 17.30 i w czwartek po Mszy Świętej, a w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 17.30. Nabożeństwa czerwcowe w środę, piątek i sobotę poprzedzone są Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.    Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.

6. Trwa oktawa Bożego Ciała. Po nabożeństwie czerwcowym będziemy uczestniczyli w procesji eucharystycznej, przedłużając w ten sposób naszą radość z obecności Jezusa pośród nas i wyznając nasza wiarę w Jego eucharystyczną obecność. Zachęcam i zapraszam wszystkich do licznego udziału we wspólnej modlitwie i procesji.

7. We wtorek odwiedzę wszystkich chorych w parafii z posługą sakramentalną.
8. W środę wierni z naszej parafii udają się na pielgrzymkę do Włoch. Tego dnia pielgrzymi gromadzą się o godz. 20.45 na parkingu przy sklepie w Bruskowie.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. W czwartek w Bruskowie o godz. 18.00 Msza Święta podczas której zgodnie z tradycją poświęcimy wianki z kwiatów i ziół, a po niej    nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W    piątek w Bierkowie celebrować będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z Koronką do Bożego Miłosierdzia i aktem wynagrodzenia NSPJ i godz. 18.00 Msza Święta. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Uroczystość Serca Pana Jezusa jest Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji przypadającej w piątek uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. Spowiedź Święta 30 minut przed nabożeństwem.

11. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Dziękuje za ofiary składane na malowania naszego kościoła filialnego w Swołowie, te przekazywane indywidualnie jak i te wpłacane na konto parafialne.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE
Waldemar Bogusław Król – kawaler
Dorota Anna Ladman – panna

Na dzisiejszą niedzielę i cały nowy tydzień wszystkim moim Kochanym Parafianom i Drogim Gościom życzę pogody ducha i obfitości łask Bożych. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.