XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2024.

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – dla wielu to ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w poniedziałek w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00; w sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

3. Spowiedź Święta 30 minut przed Mszą Świętą.

4. W poniedziałek, 26 sierpnia, nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej    ponowimy w kościele parafialnym w Bruskowie podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

6. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. W przyszłą niedzielę przypada 85 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

8. W przyszłą niedzielę, już ostatnią niedzielę wakacji w kościele parafialnym podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 modlić się będziemy o Boże Błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego. W czasie Mszy Świętej poświęcone zostaną tornistry i przybory szkolne dzieciom klas I. Na to poświęcenie zapraszam również dzieci ze starszych klas, które pragną zaprosić Pana Jezusa, aby On towarzyszył im w czasie rozpoczynającego się roku szkolno – katechetycznego.

9. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuję.

Wszystkim Kochanym Parafianom i Drogim Gościom na dzisiejszą niedzielę i nowy tydzień życzę pogody ducha i obfitości łask Bożych. Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia otaczam modlitewną pamięcią.