CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023

1. Dzisiejsza ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Naszą modlitwą wspierajmy wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę o godz. 7.00 i w czwartek o godz. 18.00. W Bierkowie w piątek o godz. 7.00 i w sobotę o godz. 18.00. W Krzemienicy w sobotę o godz. 16.30.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek w Bruskowie o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W    piątek w Bierkowie Msza Święta o godz. 7.00, a po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z Koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę w Bierkowie od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 18.00 Msza Święta. Okazja do Spowiedzi Świętej 30 minut przed Mszą Święta.

4. W czwartek odwiedzę wszystkich chorych z Bierkowa i Bruskowa z posługą sakramentalną. Nie będzie odwiedzin chorych w sobotę.

5. W czwartek 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msza Święta z błogosławieniem świec w kościele parafialnym w Bruskowie o godz. 18.00. Pamiętajmy w tym dniu o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Zebrane w tym dniu ofiary przeznaczone są na zakony kontemplacyjne w Polsce.

6. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwaną kolędą. W tym tygodniu odwiedzę mieszkańców:

Poniedziałek -    Bierkowo od godz. 16.00
– ul. Bursztynowa
– ul. Bukowa
– ul. Kwiatowa
– ul. Wrzosowa
– ul. Grabowa
– ul. Spokojna

Wtorek – Bierkowo od godz. 16.00
– ul. Kościelna
– ul. Cicha
– ul. Leśna

Środa – Bierkowo od godz. 16.00
– ul. Leśna od stawu do ul. Grodzkiej

Czwartek -    kolędy nie będzie

Piątek – Bruskowo od godz. 16.00
– od Państwa Michalik do starej poczty

Sobota -    Bierkowo od godz. 9.00
– od Państwa Jabłońskich, wokół stawu, Państwo Czapiewscy i Państwo Socha i ul. Kościelna

7. W dniach od 9.06. – 17.06.2023 organizujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. W programie również: Plitvickie Jeziora, Medjugorie, Mostar, Dubrownik, Wodospady Kravica, Neum, Split. Koszt wyjazdu to 1.500 zł + 450 € . Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

8. W dniach od 17.07. – 28.07.2023 organizujemy również z naszej parafii wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Hiszpanii w miejscowości Lloret de Mar. W programie wycieczki: Barcelona, Tossa de Mar, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.200 zł i 490 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

9. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

10. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym Parafianom i Gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.