DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05.03.2023

1. W Kościele powszechnym przeżywamy dziś niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Mszy Świętej nie będzie.

3. W środę na Mszę Święta i spotkanie formacyjne zapraszam młodzież naszej parafii przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

4. W środę 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

5. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

6. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. W tym świętym czasie łaski i naszego nawrócenia zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszej parafii odprawiamy w piątek w Bierkowie o godz. 17.30 i w Bruskowie o godz. 18.30,    oraz w Gorzkich Żalach, odprawianych w każdą niedzielę w Swołowie 15 minut przed Mszą Świętą, w Bierkowie po Mszy Świętej i w Bruskowie 15 minut przed Mszą Świętą.

8. Przypominam, że za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tego skarbca łaski, byśmy mogli coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.

9. Spowiedź Święta w tygodniu 30 minut przed każdą Mszą Święta.

10. Wielki Post to czas refleksji i dzielenia się z innymi. Zachęcam do włączenia się akcje Jałmużna Wielkopostna Czas miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą puszki przeznaczone na ten cel.

11. Jak każdego roku dokonując rozliczeń podatkowych mamy możliwość przekazania 1,5 % podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy składają deklaracje podatkowe o przekazanie 1,5 % podatku na prowadzone przez Caritas naszej diecezji dzieła które wspierają: samotne matki, kobiety w kryzysowych sytuacjach, seniorów, osoby terminalnie chore, niepełnosprawnych, dzieci i młodzież.

12. Zapraszam młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w Wielkopostnym Czuwaniu Młodych pod hasłem Posłani jak Maryja. Spotkanie odbędzie się 17 marca o godz. 19.00 w Słupsku. Zapisy chętnych do 12 marca.

13. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

14. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w minioną niedzielę na pomoc ofiarom    wojny na Ukrainie. Zebrano kwotę 1640 zł.

15. Kochanym Parafianom i Miłym Gościom życzę wytrwałości w wypełnianiu Wielkopostnych postanowień, a na nowy tydzień pogody ducha, obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składam najlepsze życzenia zapewniając o modlitewnej pamięci.

16. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Stefania Formela, Halina Michalska i Franciszek Bagiński. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…