28 NIEDZIELA ZWYKŁA 09.10.2022

1. W tym tygodniu w Kościele przypada wspomnienie: w czwartek – Bł. Honorata Koźmińskiego – Prezbitera; w sobotę – Św. Teresy od Jezusa – Dziewicy i Doktora Kościoła.

2. Od tego roku nie ulegają zmianie godziny odprawiania Mszy Świętych. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy nie będzie Mszy Świętej.

3. Spowiedź Święta w środę i czwartek w Bruskowie, oraz w piątek i sobotę w Bierkowie od godz. 17.00.

4. Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii w Bruskowie w środę i czwartek w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 17.30 poprzedzone są adoracją Najświętszego sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie różańcowym Msza Święta o godz. 18.00. W pozostałe dni nabożeństwa różańcowe prowadzone przez Róże Różańcowe w kościele w Bruskowie i Bierkowie o godz. 17.30.

5. W piątek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

6. W sobotę 15 października o godz. 10. 00 w koszalińskiej katedrze biskup Edward Dajczak będzie przewodniczył Mszy na zakończenie II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Poprzedzi ją podpisanie uchwał synodalnych. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości wszystkich, a szczególnie członków parafialnego zespołu synodalnego.

7. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

8. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

9. W niedzielę 16 października w Swołowie o godz. 18.00 i 30 października w Bruskowie o godz. 18.00 odbędzie się koncert organowy, na który bardzo serdecznie i gorąco zapraszam. Wstęp wolny.

10. Jak co roku pragniemy jako wspólnota parafialna ofiarować Zgromadzeniu Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Słupsku plony ziemi.    Niech trud ciężkiej i ofiarnej pracy Rolników i Sadowników połączony zostanie z gestem miłosierdzia i bezinteresownej dobroci.

11. Do nabycia jest prasa katolicka i kalendarze diecezjalne na 2023 rok.

12. Za każdy przejaw życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

13. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym parafianom i gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.