XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.07.2023.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.

2. Dzisiaj po Mszach Świętych naszymi ofiarami możemy wesprzeć Kacperka. Kacperek przyszedł na świat z brakiem małżowiny usznej, a także zrośniętym przewodem słuchowym. Niestety, to nie jedyny problem, z jakim się boryka. U Kacperka zdiagnozowano zespół Goldenhara, na który składa się również asymetria twarzy i szczęki, niedorozwój stawu skroniowo-żuchwowego i ucha wewnętrznego. Za każde ofiary składane na ten cel i okazane serce z całego serca dziękuję.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

4. Spowiedź Święta 30 minut przed Mszą Świętą.

5. W środę po Mszy Świętej o godz. 18.00 w kościele parafialnym spotkanie organizacyjne dla dzieci i młodzieży udającej się w dniu 17 lipca na letni wypoczynek do Hiszpanii. Na spotkanie zapraszam rodziców wraz z dziećmi.

6. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

7. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
8. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

9. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuje.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Artur Mieczysław Uzar – kawaler
Karolina Edyta Ginko – panna

Robert Puchalik – kawaler
Adriana Kostrzewa – panna

Drogim Parafianom i Gościom oraz odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzę wiele radości i pięknych chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół. Solenizantów i Jubilatów najbliższego tygodnia ogarniam serdeczną modlitwą i życzę im wszelkich Bożych darów.