IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024

1. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem.

2. Od przyszłej niedzieli przeżywać będziemy w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Wielkopostne. Jest to czas szczególnej łaski i wyjątkowa okazja do nawrócenia i odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Dawid Andryszczak, kapelan naszego szpitala w Słupsku. Już dzisiaj tak zaplanujmy nasz czas, abyśmy jak najliczniej i jak najowocniej przeżyli ten dany nam czas łaski.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy o godz. 16.30.

4. W środę przypada 11 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Otoczmy Ojca Świętego naszą modlitewną pamięcią.

5. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

6. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. W tym świętym czasie łaski i naszego nawrócenia zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszej parafii odprawiamy w piątek w Bierkowie o godz. 17.30 i w Bruskowie o godz. 18.30,    oraz w Gorzkich Żalach, odprawianych w każdą niedzielę w Swołowie 15 minut przed Mszą Świętą, w Bierkowie po Mszy Świętej i w Bruskowie 15 minut przed Mszą Świętą.

8. Przypominam, że za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tego skarbca łaski, byśmy mogli coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.

9. W piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym odbędzie się na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które zapraszam wszystkich jej członków.

10. W sobotę o godz. 10.30 w kościele parafialnym spotkanie scholi.

11. Spowiedź Święta w tygodniu 30 minut przed każdą Mszą Święta.

12. Wielki Post to czas refleksji i dzielenia się z innymi. Od Środy Popielcowej w naszym kościele parafialnym znajduje się Kosz Miłosierdzia, który możemy wypełnić artykułami spożywczymi oraz chemicznymi. Kosz wystawiony będzie w naszym kościele parafialnym do Niedzieli Palmowej. Złożone w nim dary trafią jako nasz dar do najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii.

13. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność „Caritas”. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świeczki tzw. paschaliki, które są miniaturą Paschału. W imieniu Caritas naszej diecezji zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy składają deklaracje podatkowe, o przekazanie 1,5% podatku na cele realizowane przez Caritas naszej Diecezji.

14. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

Maciej Michał Miecznikowski – kawaler
Aleksandra Edyta Kuźmińska – panna

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Zygmunt Więckiewicz, + Jolanta Kuzior z domu Krawczyk. Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła. Wszystkim życzę wszelkich łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom składam najlepsze życzenia.