PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia chciejmy nasze życie powierzyć Chrystusowi, by wśród pokus i trudności odnaleźć wartość naszej wiary, która przynosi nam usprawiedliwienie.

2. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i prośbę Księdza Biskupa Diecezji Zbigniewa Zielińskiego po Mszy Świętej zbierane będą ofiary, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny. Trwający za wschodnią granicą dramat niech będzie mobilizacją do okazania chrześcijańskiej pomocy naszym Sąsiadom.

3. Przyszła niedziela w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy.

4. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Mszy Świętej nie będzie.

5. W środę przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, tych którzy zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.

6. W środę na Mszę Święta i spotkanie formacyjne zapraszam młodzież naszej parafii przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

7.    W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek w Bruskowie o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W    piątek w Bierkowie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej połączone z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Msza Święta. W sobotę w Bierkowie od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 18.00 Msza Święta. Okazja do Spowiedzi Świętej 30 minut przed Mszą Święta.

8. W czwartek odwiedzę wszystkich chorych z Bierkowa i Bruskowa z posługą sakramentalną. Nie będzie odwiedzin chorych w sobotę.

9. W tym świętym czasie łaski i naszego nawrócenia zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszej parafii odprawiamy w piątek w Bierkowie o godz. 17.30 i w Bruskowie o godz. 18.30,    oraz w Gorzkich Żalach, odprawianych w każdą niedzielę w Swołowie 15 minut przed Mszą Świętą, w Bierkowie po Mszy Świętej i w Bruskowie 15 minut przed Mszą Świętą.

10. Spowiedź Święta w tygodniu 30 minut przed każdą Mszą Święta.

11. W sobotę 4 marca o godz. 11.00 w Koszalinie będzie miał miejsce Uroczysty Ingres Biskupa Zbigniewa Zielińskiego do katedry koszalińskiej. Uroczysta Msza Święta będzie transmitowana przez Telewizję Trwam oraz Dobre Media. Otoczmy tego dnia naszą modlitwą naszego nowego pasterza oraz diecezje.

12. Wielki Post to czas refleksji i dzielenia się z innymi. Zachęcam do włączenia się akcje Jałmużna Wielkopostna Czas miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą puszki przeznaczone na ten cel.

13. Jak każdego roku dokonując rozliczeń podatkowych mamy możliwość przekazania 1,5 % podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy składają deklaracje podatkowe o przekazanie 1,5 % podatku na prowadzone przez Caritas naszej diecezji dzieła które wspierają: samotne matki, kobiety w kryzysowych sytuacjach, seniorów, osoby terminalnie chore, niepełnosprawnych, dzieci i młodzież.

14. Zapraszam młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w Wielkopostnym Czuwaniu Młodych pod hasłem Posłani jak Maryja. Spotkanie odbędzie się 17 marca o godz. 19.00 w Słupsku. Zapisy chętnych do 12 marca.

15. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

16. Kochanym Parafianom i Miłym Gościom życzę wytrwałości w wypełnianiu Wielkopostnych postanowień, a na nowy tydzień pogody ducha, obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składam najlepsze życzenia zapewniając o modlitewnej pamięci.

17.    Z naszej wspólnoty odeszły do wieczności śp. Krystyna Witak i Stefania Formela, której pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…