UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2022

1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z największą radością śpiewaliśmy „Chwała na wysokości Bogu…”. Słowami tego radosnego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Przeżywajmy święta w gronie rodzinnym.

2. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. Jutro w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie wspominamy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Jutro Msze Święte w naszej parafii sprawowane będą według porządku niedzielnego. We wtorek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę. Tego dnia tradycyjnie błogosławimy wino. Uczynimy to podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym o godz. 18.00. W środę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do modlitwy w intencji niemowląt i małych dzieci. W piątek Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 w kościele w Bierkowie dokonamy odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

3. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

4. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W sobotę nie będzie Mszy Świętej w Krzemienicy i Bierkowie.

6. W sobotę, 31 grudnia, zakończenie roku 2022. Podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele parafialnym, które będziemy celebrowali o godz. 18.00 podziękujemy Bogu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Zapraszam do licznego udziału w ostatniej Mszy Świętej 2022 roku i w nabożeństwie na zakończenie roku. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej w Krzemienicy i Bierkowie.

7. W przyszłą niedzielę 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok. Msze Święte w tym dniu sprawowane będą według porządku niedzielnego. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. W pierwszym dniu roku razem z całym Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

8. W dniach od 9.06. – 17.06.2023 organizujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. W programie również: Plitvickie Jeziora, Medjugorie, Mostar, Dubrownik, Wodospady Kravica, Neum, Split. Koszt wyjazdu to 1.500 zł + 450 € . Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

9. W dniach od 17.07. – 28.07.2023 organizujemy również z naszej parafii wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Hiszpanii w miejscowości Lloret de Mar. W programie wycieczki: Barcelona, Tossa de Mar, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.200 zł i 490 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

10. Wizyta duszpasterska zwana „kolędą” rozpocznie się w naszej Parafii od 7 stycznia po Uroczystość i Objawienia Pańskiego.

11. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Francesco Iranca- kawaler