UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 01.01.2023

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w Kościele, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. W pierwszym dniu roku razem z całym Kościołem powszechnym modlimy się o pokój na świecie.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00 i w piątek o godz. 11.00. W Bierkowie w piątek o godz. 9.45 i w sobotę o godz. 18.00. W Swołowie w piątek o godz. 8.30. W Krzemienicy Msza Święta w sobotę o godz. 16.30.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek w Bruskowie o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W sobotę w Bierkowie od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 18.00 Msza Święta.

4. W czwartek odwiedzę wszystkich chorych z Bierkowa i Bruskowa z posługą sakramentalną. Nie będzie odwiedzin chorych w sobotę.

5. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia podczas Mszy Świętych, które w naszej parafii będą odprawiane według porządku niedzielnego pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo naszej wiary wobec innych.

6. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na cele misyjne. Tego dnia otaczamy również naszą modlitwą bpa Edwarda Dajczaka i bpa Pawła Cieślika, którzy obchodzą rocznice swoich święceń biskupich.

7. Wizyta duszpasterska zwana „kolędą” rozpocznie się w naszej Parafii od soboty 7 stycznia po Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia od godz. 9.00 odwiedzę mieszkańców Swołowa.

8. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy okres Narodzenia Pańskiego. Jednak ze względu na tradycję dopuszcza się w kościołach dekorację świąteczną i śpiewanie kolęd aż do święta Ofiarowania Pańskiego.

9. W dniach od 9.06. – 17.06.2023 organizujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. W programie również: Plitvickie Jeziora, Medjugorie, Mostar, Dubrownik, Wodospady Kravica, Neum, Split. Koszt wyjazdu to 1.500 zł + 450 € . Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

10. W dniach od 17.07. – 28.07.2023 organizujemy również z naszej parafii wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Hiszpanii w miejscowości Lloret de Mar. W programie wycieczki: Barcelona, Tossa de Mar, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.200 zł i 490 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

11. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.