PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.02.2023

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

3. Spowiedź Święta 30 minut przed Mszą Święta.

4. W naszej parafii do wtorku trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu odwiedzę mieszkańców:

Poniedziałek -    Bruskowo od godz. 16.00
– od plebanii do Państwa Włoch

Wtorek – Bruskowo od godz. 16.00
– od Państwa Madajczyk do Państwa Hajkowskich

5. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

6. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. Jako wspólnota parafialna pragniemy uczestniczyć dnia 4 marca w uroczystym ingresie Biskupa Zbigniewa Zielińskiego do katedry koszalińskiej. Niech nasz udział w tym historycznym wydarzenia będzie okazją do szczególnej jedności i wspólnej modlitwy za naszego nowego pasterza oraz diecezje. Osoby pragnące uczestniczyć w tym wydarzeniu proszę o zgłoszenie do niedzieli 19 lutego.

8. W dniach od 9.06. – 17.06.2023 organizujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. W programie również: Plitvickie Jeziora, Medjugorie, Mostar, Dubrownik, Wodospady Kravica, Neum, Split. Koszt wyjazdu to 1.500 zł + 450 € . Osoby które zadeklarowały chęć wyjazdu, jak również wszystkich zainteresowanych zapraszam na spotkanie organizacyjne w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się w kościele parafialnym w Bruskowie.

9. W dniach od 17.07. – 28.07.2023 organizujemy również z naszej parafii wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Hiszpanii w miejscowości Lloret de Mar. W programie wycieczki: Barcelona, Tossa de Mar, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.200 zł i 490 €. Osoby które zadeklarowały chęć wyjazdu, jak również wszystkich zainteresowanych zapraszam na spotkanie organizacyjne w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się w kościele parafialnym w Bruskowie.

10. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

11. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym Parafianom i Gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.